Anuflex Krem (Merhem)
Anuflex Krem (Merhem)

Anuflex Krem (Merhem) (00213HP)

Marka : ENBI
İndirim Oranı : %5 İndirim
Fiyat : $10.80(KDV Dahil)
İndirimli : $10.29(KDV Dahil)

ANUFLEX KREM 

Anuflex krem, makat çatlağı (anal fissür) sorununa bitkisel tedavide destek olan bir üründür.

Anuflex bitkisel özlerden oluşmuş bir kremdir. İçeriğinde çeşitli özler ve yağlar bulunmaktadır : meyan kökü, at kestanesi ve papatya ekstreleri, karanfil, sarı kantaron, aynı safa yağları, çinko, setil alkol, lanolin, B5 vitamini, allontoin.

 

WhatsApp : +90 533 508 82 33

 

Anuflex Krem (Merhem) 

 

Bir fissürün (makat çatlağının) tedavisinde, makat kaslarında gevşeme ve rahatlama sağlanması gerekmektedir. Kasların kasılması önlenerek yara iyileşmesine destek sağlanmaktadır. 

İçerisinde bulunan meyan kökü ekstresi önemli ve kuvvetli bir etken maddedir. Meyan kökü doğal kortizon özelliğine sahiptir. Kortizon pek çok hastalığın tedavisinde aktif olarak kullanılmasına karşın birçok yan etkisi bulunmaktadır. Ancak meyan kökü, kortizon gibi etki etmesine rağmen, kortizon kaynaklı yan etkilere neden olmaz. Makat çatlağı tedavisinde, meyan kökünün önemli bir yer tutmasının sebebi, iltihap giderici, şişlik ve ödem engelleyici etkilere sahip olmasıdır.

Ayrıca at kestanesi ekstresi sayesinde dolaşım sistemi düzenlenir ve de bu sayede yaranın iyileşme hızı artar. At kestanesi ekstresi diğer anal bölge hastalıklarının tedavisinde de tercih edilen bir doğal kaynaktır. Damarları büzüştürme etkisi sayesinde basur probleminde deforme olarak anüsten sarkan toplardamarın kendine gelmesinde de etkilidir.

Bu tip hastalıklarda ve sorunlarda, uygulanan ürünün ağrı azaltıcı etkiye sahip olması da gerekir. Anuflex'de bu bu etki doğal yollarla, içeriğindeki karanfil yağı ile sağlanmaktadır. Karanfil yağının uyuşturucu ve sakinleştirici etkisi sayesinde dışkılama işleminde yaşanan acı da hafifletilmektedir.

Sarı kantaron yağı, yara ve yanık tedavilerinde sıkça başvurulan doğal kaynaklardan biridir ev de bu özellikleri sebebiyle de Anuflex içinde de tavsiye edilen doz miktarında bulunmaktadır. Hücrelerin yenilenmesi, doku iyileşmesi ile deforme olmuş derinin hızlı iyileşmesine yardımcı olur.

Papatya özleri ise sakinleştirici ve yatıştırıcı, gevşetici özelliği sayesinde kasların gereksiz kasılmasını engelleyerek, yaranın iyileşmesine imkan tanımaktadır.

Görüldüğü üzere anuflex, makat çatlağı tedavisi için gerekli olan damarların gevşemesi, uyuşması ve dokuların yenilenmesi ihtiyacını doğal yollarla gidermede yardımcı olur ve de rahatsızlık süresince hastanın konforunu artırır.

 

Benzer Ürünler
Fırsat Ürünleri