Argan Sabun
Argan Sabun

Moos Argan Yağlı Sabun (00224M)

Marka : MOOS
İndirim Oranı : %16 İndirim
Fiyat : $6.58(KDV Dahil)
İndirimli : $5.50(KDV Dahil)

(Bu ürünü Türkiye'deki tüm eczanelerde de bulabilirsiniz.)  

MOOS ARGAN YAĞLI SABUN (100 gr) 

Argan yağı içeriğindeki zengin yağ (omega 6 ve omega 9) ve vitaminler (A,C, E ve F vitaminleri) ile cildi besler, dış etkilerden korur. Hücre yenilenmesini sağlayarak cildin kırışmasını ve sarkmasını engeller. 

 

 

MOOS ARGAN YAĞLI SABUN (100 gr)

 

Sadece Fas'ta yetişen bir ağacın tohumlarından elde edilen argan yağı içeriğinde çok zengin bileşenler ihtiva eder. İçeriğinde D-panthenol, E-F-C ve A vitaminleri ile Omega 6 ve Omega 9 içerir. Genel saç, vücut ve cilt temizliğinde ve bakımında kullanılır. Argan yağı besleyici, cildi destekleyici özelliklere sahip olan bir yağdır. Argan yağı ayrıca yaşlanma etkilerini azaltmasının yanı sıra cilde nemlilik vermektedir. Hayvansal yağ ve boya içermez. Alerjik cilt tipleri için uygundur.

 

 

ARGAN YAĞI

 

Doğanın bir gerçek hediyesi olan Argan yağını elde etmek oldukça meşakkatlidir ve bu sebeple çok değerlidir. Argan ağacı kurak mevsimde yetişir, içerisindeki zengin yağ mineralleri toprağın derinliklerine uzanan köklerinden gelmektedir. Argan yağı ilk olarak güçlü bir nemlendirici, antioksidan, canlandırıcı  özellikleri ile tanınır.  Cilt ve saç sağlığı için şifa niteliğindedir bu sebeple de kozmetik dünyası için çok önemli bir erken madde haline gelmiştir.

 

Argan yağı içerisinde hücre sağlığı için son derece önemli zengin yağ asitlerinden oluşmuştur. Argan yağının %80’den fazlasını  doymamış yağ asitleri oluşmaktadır. Bunun % 45’i oleik asit olan  omega-9’dan oluşur.

Bu yağlar cildin üzerindeki Hidrolipid filmi güçlendirir ve böylece cildin nemini korur. Bu yağlı asit aynı zamanda yara izlerini azaltmakta çok etkilidir, özellikle çatlamış deri ve yanık  izlerinde. Kuru ciltleri nemlendirip, cildin gerginliğini azaltarak cildi ferahlatır. Bu yağlı asit ayrıca iyileşmeyi artırır.  Argan yağının % 36’sı linoleik asitten yani omega 6’dan oluşur.  Linoleik asit yağı, cildin bariyer fonksiyonu güçlendirir ve hücreler arasındaki alışverişi artırır.  Bu özellikleri ile özellikle kuru, yaşlanmış ve kırışmış ciltlerde mucize yaratır.

 

İçeriğindeki yağ asitleri kırışıklıkların oluşmasını geciktirir ve cilt sıkılığını artır. Cildin esneklik ve elastikiyetini korumada, zamana direnç gösteren ilginç bir etkiye sahiptir. Bu yağlar hücre sağlığı için son derece faydalı iyi yağlardır. Hücrelerin yenilenmesini sağlar. Argan yağı içerisinde yüksek oranda E vitamini içerir, bu oran zeytinyağın 3 katı kadardır. İçerdiği E vitamini sayesinde, toksik yapıya sahip olan serbest radikallerin oluşturacağı hasarlara karşı hücreyi korur. Hücre çeperindeki yağ asitlerinin kalitesini koruyarak hücrelerin sağlığını korur.  Yapısındaki steroller, mikro dolaşımı artırarak, cildin ve saçın parlaklığını artırır. Ayrıca bu özelliği enflamatuar etkileri azaltarak yaşlanma ve UHV gibi zararlı ışınlara karşı ciddi bir reaksiyon gösterir.  Ayrıca stress, sigara, çevre kirliliği gibi olumsuz dış etkenlerden hücreleri koruyarak cildin sağlığını güçlendirir.  Yapısındaki güçlü antioksidan etkisiyle ciltteki tahriş ve iltihaplanmayı engeller.

Argan yağı zengin dokusu genellikle yetersiz beslenen ciltleri rahatlıkla besler ve canlılığını kaybetmiş ciltlere yeniden canlılık sağlar.  Besleyici yağ asitleri ile yaşlanmaya meydan okur.

 

Hücreleri besleyerek cildi besleyen argan yağının anti-aging özelliği ile hücre yenilemesini sağlar. Göz altı torbaların oluşmasını engeller. Aynı şekilde göz altı kırışıklarının oluşmasını da engeller.

 

Cildi nemlendiren argan yağı cilde pamuksu bir yumuşaklık katarak içindeki E vitamini ile cilde doğal bir parlaklık kazandırır. Argan yağı içeriğinde yararlı yağ asitleri bulunmasına rağmen cildi yağlandırmaz ve cildi tahriş etmez.

 

Yüz ve boyun dahil olmak üzere tüm vücuda uygulanabilir.

 

KULLANIM ŞEKLİ:

 

Günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere veya doktorun tavsiye ettiği sıklıkta kullanılır.   Sabunu köpürterek ve bir süre bekletip bol su ile durulanır. Haricen kullanılır. Beklenmeyen durumlarda doktorunuza başvurunuz. Küçük çocuklardan uzak tutunuz.

 

 

 


 

Benzer Ürünler
Fırsat Ürünleri