MOOS Argan & Kaktüs Onarıcı Bakım Şampuanı 200 ML.
MOOS Argan & Kaktüs Onarıcı Bakım Şampuanı 200 ML.
MOOS Argan & Kaktüs Onarıcı Bakım Şampuanı 200 ML.

MOOS Argan & Kaktüs Onarıcı Bakım Şampuanı 200 ML. (00114M)

Marka : MOOS
Fiyat : $16.48(KDV Dahil)

 (Bu ürünü Türkiye'deki tüm eczanelerde de bulabilirsiniz.) 

 

MOOS Argan & Kaktüs Onarıcı Bakım Şampuanı 200 ML. (200 ml) 

(SLS, SLES, PARABEN, TUZ, SÜLFAT, SİLİKON, SABUN, ALKALİ VE BOYAR MADDE, MIT, CIT VE PHENOXYETHANOL İÇERMEZ!)

ÜSTÜN FORMÜL / TUZSUZ ŞAMPUAN

SAÇLARINIZIN HAKETTİĞİ YOĞUN BAKIM VE ONARIM!

* SAÇLARI ONARIR, CANLANDIRIR VE GÜÇLENDİRİR

* SAÇLARI BESLER VE NEMLENDİRİR

* GÜÇLÜ ANTİ-OKSİDAN ÖZELLİKLİDİR

* SAÇLARI UVB IŞINLARINA KARŞI KORUMAYA YARDIMCI OLUR.

 

MOOS ARGAN YAĞLI & KAKTÜS SAMPUAN (200 ml)

 

(SLS, SLES, PARABEN, TUZ, SÜLFAT, SİLİKON, SABUN, ALKALİ VE BOYAR MADDE, MIT, CIT VE PHENOXYETHANOL İÇERMEZ!)

ÜSTÜN FORMÜL / TUZSUZ ŞAMPUAN

SAÇLARINIZIN HAKETTİĞİ YOĞUN BAKIM VE ONARIM!

* SAÇLARI ONARIR, CANLANDIRIR VE GÜÇLENDİRİR

* SAÇLARI BESLER VE NEMLENDİRİR

* GÜÇLÜ ANTİ-OKSİDAN ÖZELLİKLİDİR

* SAÇLARI UVB IŞINLARINA KARŞI KORUMAYA YARDIMCI OLUR.

Genetik faktörler, yaşlanma veya saç boyası, saç rengi açıcı kimyasallar, saç kurutma makinesi, saç düzleştiriciler, güneş, hava kirliliği gibi dış etkenler nedeniyle zarar görmüş, yıpranmış, kırılan saçları onarmada Bolivya Kaktüsü'nin tartışılmaz üstünlüğü vardır. İçerdiği çok zengin Magnezyum ve Potasyumdan dolayı saç telinin su tutma kapasitesini olağanüstü arttırır, besler ve onarır. Saç teli yaşam süresini ve dayanıklılığını arttırır. İçeriğindeki Argan yağı özü ise saçları canlandırır ve UVB ışınlarına karşı koruyucu rol oynar. Yine üründeki Provitamin B5 ise saçları besler ve yoğun nemlendirme sağlar.

 

 

 

 

Sadece Fas'ta yetişen bir ağacın tohumlarından elde edilen argan yağı içeriğinde çok zengin bileşenler ihtiva eder. İçeriğinde D-panthenol, E-F-C ve A vitaminleri ile Omega 6 ve Omega 9 içerir. Genel saç temizliğinde ve bakımında kullanılır. Argan yağı besleyici, cildi destekleyici özelliklere sahip olan bir yağdır. Argan yağı ayrıca yaşlanma etkilerini azaltmasının yanı sıra cilde nemlilik vermektedir. Hayvansal yağ ve boya içermez. Alerjik cilt tipleri için uygundur.

 

 

ARGAN YAĞI

 

Doğanın bir gerçek hediyesi olan Argan yağını elde etmek oldukça meşakkatlidir ve bu sebeple çok değerlidir. Argan ağacı kurak mevsimde yetişir, içerisindeki zengin yağ mineralleri toprağın derinliklerine uzanan köklerinden gelmektedir. Argan yağı ilk olarak güçlü bir nemlendirici, antioksidan, canlandırıcı  özellikleri ile tanınır.  Cilt ve saç sağlığı için şifa niteliğindedir bu sebeple de kozmetik dünyası için çok önemli bir erken madde haline gelmiştir.

 

Argan yağı içerisinde hücre sağlığı için son derece önemli zengin yağ asitlerinden oluşmuştur. Argan yağının %80’den fazlasını  doymamış yağ asitleri oluşmaktadır. Bunun % 45’i oleik asit olan  omega-9’dan oluşur.

Bu yağlar cildin üzerindeki Hidrolipid filmi güçlendirir ve böylece cildin nemini korur. Bu yağlı asit aynı zamanda yara izlerini azaltmakta çok etkilidir, özellikle çatlamış deri ve yanık  izlerinde. Kuru ciltleri nemlendirip, cildin gerginliğini azaltarak cildi ferahlatır. Bu yağlı asit ayrıca iyileşmeyi artırır.  Argan yağının % 36’sı linoleik asitten yani omega 6’dan oluşur.  Linoleik asit yağı, cildin bariyer fonksiyonu güçlendirir ve hücreler arasındaki alışverişi artırır.  Bu özellikleri ile özellikle kuru, yaşlanmış ve kırışmış ciltlerde mucize yaratır.

 

İçeriğindeki yağ asitleri kırışıklıkların oluşmasını geciktirir ve cilt sıkılığını artır. Cildin esneklik ve elastikiyetini korumada, zamana direnç gösteren ilginç bir etkiye sahiptir. Bu yağlar hücre sağlığı için son derece faydalı iyi yağlardır. Hücrelerin yenilenmesini sağlar. Argan yağı içerisinde yüksek oranda E vitamini içerir, bu oran zeytinyağın 3 katı kadardır. İçerdiği E vitamini sayesinde, toksik yapıya sahip olan serbest radikallerin oluşturacağı hasarlara karşı hücreyi korur. Hücre çeperindeki yağ asitlerinin kalitesini koruyarak hücrelerin sağlığını korur.  Yapısındaki steroller, mikro dolaşımı artırarak, cildin ve saçın parlaklığını artırır. Ayrıca bu özelliği enflamatuar etkileri azaltarak yaşlanma ve UHV gibi zararlı ışınlara karşı ciddi bir reaksiyon gösterir.  Ayrıca stress, sigara, çevre kirliliği gibi olumsuz dış etkenlerden hücreleri koruyarak cildin sağlığını güçlendirir.  Yapısındaki güçlü antioksidan etkisiyle ciltteki tahriş ve iltihaplanmayı engeller.

 

Argan yağı aynı zamanda D-panthenol (vitamin B5), buğday yağı ve B vitaminleri açısında da zengindir.  Bu madde saç ve saç derisi temizliğinde kullanılır. Ayrıca D-panthenol saçın nemlenmesinde, beslenmesinde son derici yararlıdır. Söz konusu madde saçı nemlendirerek tarama kolaylığı sağlar, saç uçlarındaki kırılmaları, saç hasarlarını engeller. Özellikle çok fazla kuaför işlemine (saç boyası, fön ile aşırı ısı vb) maruz kalan saçların bakımı için önerilir. Saçlara yumuşaklık sağlar bu bağlamda doğal bir saç kremi işlevi görür. Kıvırcık ve dalga saçları için idealdir.

Argan yağı ayrıca  E, F, C, A vitaminleri ile omega 6 ve omega 9 bakımından zengin yağlar içerir. Argan yağı içeren şampuanların saç diplerine hafifçe masaj yaparak uygulanması ve durulamadan 2-3 dakika kadar bekletilmesi önerilir. Böylelikle aktif maddeler ve vitaminler saç derisine nüfuz edebilir.

 

KULLANIM ŞEKLİ:

 

Islak saça uygulanır. İlk yıkama için bir miktar şampuanla saçınızı köpürtüp durulayınız. İkinci yıkamada saç diplerine hafifçe masaj yaparak köpürtünüz ve durulamadan önce 2-3 dakika kadar bekletiniz. Bu süre içerisinde aktif maddeler ve vitaminler saç derinize nüfuz edecektir. Daha sonra saçınızı ılık ve bol su ile durulayınız. Gözlerle temastan kaçınınız. Haricen kullanılır. Beklenmeyen durumlarda doktorunuza başvurunuz. Küçük çocuklardan uzak tutunuz.

 

 

 

Benzer Ürünler
Fırsat Ürünleri