Moos Çay Ağacı Ve Argan Özlü Cilt Kremi 75 Ml.
Moos Çay Ağacı Ve Argan Özlü Cilt Kremi 75 Ml.
Moos Çay Ağacı Ve Argan Özlü Cilt Kremi 75 Ml.
Moos Çay Ağacı Ve Argan Özlü Cilt Kremi 75 Ml.

Moos Çay Ağacı Ve Argan Özlü Cilt Kremi 75 Ml. (99006EP)

Marka : MOOS

MOOS ÇAY AĞACI & ARGAN ÖZLÜ CİLT KREMİ 75 ML.

(PARABEN, PARAFİN VE SİLİKON İLE MIT, CIT VE PHENOXYETHANOL İÇERMEZ!)

 

  • CİLT ÇATLAKLARINA KARŞI ETKİLİ
  • YAŞLANMA KARŞITI & ANTİ-OKSİDAN
  • SİVİLCE KARŞITI
  • NEMLENDİRİCİ
  • BESLEYİCİ

Çay ağacı yağı özellikle cilt üzerinde hijyen sağlar, cildin üst tabakasını korur ve uçuk, sivilce karşıtı etki gösterir. Argan yağı ve E vitamini sayesinde ise anti-aging (yaşlanma karşıtı) ve anti-oksidan etki gösterir, cilt çatlaklarını gidermede etkilidir. Yağlı ciltlerde yağ dengesini düzenler. Passiflora ise cildinizde ipeksi ve kadifemsi bir his sağlar. 

Kullanım Şekli:

Önceden temizlenen cilde dairesel hareketlerle uygulanır.

 

 

Çay Ağacı Yağı (Tea Tree Oil) :


 

- Cildin doğal bir canlılık kazanmasını sağlar, cildi parlaklaştırır ve yumuşatır.

- Böcek ve haşere ısırıklarına karşı hem koruma sağlar hem de tedavi amacıyla kullanılır.

- Yara, kesik, sıyrık iyileşme sürecini genel olarak hızlandırır.

- Siyah noktaları temizler.

- Ciltteki enfeksiyonları engeller veya durdurur.

- Ayak mantarı tedavisinde ve ayak ve ter kokusu giderilmesinde kullanılır.

- Akne ve sivilce sorunlarında tedaviye destek sağlar.

- İçerdiği doğal antiseptikler sayesinde akne oluşumunu engeller.

- Saçların nefes almasını ve beslenmesini sağlar.

- Aşırı kepek sorunu olan kişilerde kepek problemini giderir ve de saç derisinin sağlıklı kalmasını sağlar.


 

 

 

AKNE ve SİVİLCE TEDAVİSİ

 

İçeriğinde bulunan anti bakteriyel ve antiseptik terpenler ile akne ve sivilce tedavisinde kullanılır. Özellikle ergen döneminde oluşan akne ve sivilceler ile siyah noktaların iyileştirilmesi için önerilen doğal tedavi yöntemidir.  Çay ağacı yağı uygulanan bölgenin antiseptik etkisiyle temizlenmesine ve mikropların yok edilmesine katkıda bulunmaktadır. Cildin yağ miktarını dengeleyerek sivilce oluşumunu önlemektedir.

Önceden oluşmuş sivilce ve akne izleri ile koyu lekelerin azaltılmasına da yardımcı olacaktır.  

Özellikle ergenlik dönemi sivilce ve akne tedavisinde çay ağacı yağı içeren sabunlar kimyasal tedaviye alternatif olarak önerilmektedir. Tedavi kimyasal tedavilere göre biraz daha uzun sürebilmektedir. Ancak içeriğindeki yağ dengeleyici ve temizleyici özelliği ile daha uzun soluklu bir çözüm sunmakta ve yeni sivilce oluşumlarını engellemektedir.

 

MANTAR TEDAVİSİ

 

İçeriğindeki güçlü antiseptik temizleme ve enfeksiyonları iyileştirici terpenler sayesinde çay ağacı yağı tırnak ve saç mantarı ve parazitlerin iyileştirilmesinde sıkça kullanılır. Saç kıran, virüs mantarı gibi cilt enfeksiyonların yayılmasını önlemede ve tedavisinde kullanılır.

 

SAÇ BİTİ TEDAVİSİNDE

 

Güçlü antiseptik temizleyici özelliği ile çay ağacı yağı özellikle küçük yaştaki çocuklarda görülen bitlenmeyi engelleyici ve yok edici özelliğe sahiptir.

 

Mantar ve parazitleri öldürmekteki güçlü özelliği ile saç bitleriyle de mücadele eder ve onları yok eder. Saç bitiyle mücadele eden en doğal yöntemlerden biridir. İçeriğindeki 1,8-sineol ve terpinen-4-ol bitleri öldürürken, bit yumurtaların saç dersine yapışmasını sağlayan sakızımsı dokuyu yok ederek bit oluşumunu engeller ve bit yumurtalarını yok etmeye yardımcı olur.

 

Çay ağacı yağı bit tedavisinin yanı sıra, böcek, pire, sülük ve kene gibi parazitlerin yok edilmesinde de etkindir. Böcek ısırıklarını dezenfekte eder, ve kaşıntıyı önler. Böcek ısırıkların tedavisinin yanı sıra böceklerin uzaklaştırmada çok etkindir. Kullanılan çay ağacı yağı, özelliğindeki anti-parazit ile böcek, karınca, sivrisinek vb.  deriden uzaklaşmasını sağlar. Sivrisinekleri uzaklaştırır. Sinek ısırığı kaşıntısını önlediği de bilinmektedir.

 

 

KEPEK VE SAÇ DERİSİ HASTALIKLARI TEDAVİSİNDE

 

Saç derisinin zayıflaması ve ölmesi ile oluşan kepeklenme sorunlarında çağ ağacı yağı sıkça kullanılan bir tedavi yöntemidir. Çay ağacı yağı saç dersini besler ve saç derisinin yağ oranını dengeler. Böylelikle saç dersinin kurumasını, ölmesini sonuç olarak da pul pul dökülmesine engel olur.

Kuru saç derisi ve egzama kaynaklı saç derisi hastalıklarının üstesinden gelmek için kimyasal saç ürünlerine alternatif olarak sunulan bir tedavi yöntemidir. Saç ve saç derisi sağlığı için son derece faydalı olan çay ağacı yağı kepek sorunu yaşayanlar için mucizevi bir tedavi yöntemidir. Kepeklenme ile birlikte oluşan saç derisi kaşıntısını ve saç dökülmelerini de önler.

 

Tıbbi olarak önerilen “tedavi tozunda” çay ağacı yağı içeren şampuan ve sabunlar kepek ve saç derisi hastalıklarını önleyici ve tedavi edici özelleri bulunmaktadır.

 

 

UÇUK (HERPES) ve ÇIBAN TEDAVİSİNDE

 

Anti-viral özelliği ile dudakta ve genital bölgeden oluşan uçukların iyileştirilmesinde kullanılır. Temizleyici ve mikrop öldürücü özelliği ile derideki çıbanların tedavisinde kullanılır. Uçuk ve çıban oluşumuna sebep olan mikropları yok eder, cildi temizleyerek çoğalmalarını engeller. Çay ağacı yağı içeren sabunlar çıban oluşumunu engeller.  Çıban oluşumuna sebep veren her türlü ortamı engeller.

 

Enfeksiyon önleyici ve kurutucu etkisi ile el ve ayakta oluşan siğillerin tedavisinde de çay ağacı yağı kullanılır. Siğilleri kurutur ve aynı zamanda da siğillerin yayılmasını engeller.

 

 

AYAK VE TIRNAK TEDAVİSİNDE

 

Çay ağacı yağı ayak mantar tedavisinde kullanılır.  Antiseptik özelliği ile mantar oluşumunu engeller. Ayaklara uygulan çam ağacı sabun ya da krem yardımı ile ayak dersini yumuşatır, yatıştırıcı özelliği ile ayakları dinlendirir. Çay ağacı yağının sakinleştirici  bir etkisinin de bulunduğu bilinmektedir.

 

Tırnak bakımı ve tedavisinde de son derece önemli etkilere sahiptir. Tırnak uzama esnasında deriye istemsizce batık oluşturabilir ve tırnak yanındaki deriyi tahriş edebilir. Burada oluşan deri yaralarının ve enfeksiyonların iyileştirmesinde çay ağacı yağı önerilir. Çay ağacı yağı oluşan iltihabi kurutarak yaranın iyileşmesini sağlar.

 

 

Çay ağacı yağı ayak mantar tedavisinde de kullanılır.  Antiseptik özelliği ile mantar oluşumunu engeller. Ayaklara uygulanan çay ağacı yağlı sabun ya da çay ağacı yağlı temizleyici likit jeller yardımı ile ayak derisini yumuşatır, yatıştırıcı özelliği ile ayakları da dinlendirir. Çay ağacı yağının sakinleştirici  bir etkisinin de bulunduğu bilinmektedir.

 

 

ÇAY AĞACI YAĞI

 

Çay ağacı yağı yara ve enfeksiyon tedavisinde en çok tercih edilen tropikal antiseptik haline gelmiştir.  Bu güçlü ağaç yağının antibiyotiklere direnen en inatçı “Staphylococcus Aureus” bakterisi (hastane mikrobu olarak da geçer) ile mücadele ettiği tespit edilmiştir.

 

Antiseptik, anti bakteriyel ve antifungal özelliği ile küçük yaralar, enfeksiyonlar ve mantar oluşumlarını önlemek amaçlı kullanılan doğal yöntemlerden biri haline gelmiştir.

 

“Tedavi dozunda” çay ağacı yağı extratı içeren krem, şampuan ve sabunların  faydaları oldukça fazladır. Deri ve saç bakımı alanlarında kullanımı çok yaygındır. Özellikle ergen dönemlerinde oluşan sivilce, siyah nokta tedavisinde, mantar enfeksiyonları, cilt kesikleri ve yanıkları, kepek, egzama, saç derisi hastalıklarında ile uçuk gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.

 

Bağışıklık sistemini güçlendirmede son derece etkili olan çay ağacı yağı haricen kullanılır. Çay ağacı yağı ağız yoluyla kullanılmaz, çok yüksek toksik etkisi bulunmaktadır. Deri ve saç derisi hastalıkların önlenmesinde ayrıca kür olarak haricen kullanılır.

 

KULLANIM ŞEKLİ

Cildi ılık su ile nemlendirilir. Ürün avuç içine pompalanıp köpürtülür. Dairesel hareketlerle sorunlu bölgelere masaj yaparak uygulanır. Bir müddet beklenip bol ılık su ile durulanır. Günde iki kez (sabah-akşam) veya doktorunuzun tavsiye edeceği sıklıkta kullanınız. Havuza girmeden ve çıktıktan sonra uygulanması da tavsiye edilir. Gözlerle temastan kaçınınız. Haricen kullanılır. Beklenmeyen durumlarda doktorunuza başvurunuz. Küçük çocuklardan uzak tutunuz.


 

 

 

Benzer Ürünler
Fırsat Ürünleri
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR