Dermotto Losyon
Dermotto Losyon

Dermotto Losyon (00131H)

Fiyat : $7.59(KDV Dahil)
Dermotto Etiket2

FOR ENGLISH, PLEASE CLICK HERE.

WhatsApp : +90 533 508 82 33 

(Bu ürünü Türkiye'deki tüm eczanelerde de bulabilirsiniz.)  

DERMOTTO LOSYON 

İçeriğindeki TTO (Çay Ağacı Yağı) ve meyan kökü özütü ile saçta kepeklenme, mantar, seboreik dermatit sorunlarında etkilidir.

 

DEMETTO LOSYON

Saçlarda ve saç derisinde görülen aşırı kepeklenme ve seboreik dermatit rahatsızlıklarında tavsiye edilir. İçeriğinde Avusturalya’da yetişen bir ağaç türünden elde edilen TTO (Tea Tree Oil) yani Çay Ağacı Yağı ie meyan kökü ekstresi bulunur. Zengin içeriği kepek ve seboreik dermatit ile sorunların tedavisinde destek sağlar. 

DermoTTO solüsyonun içeriğinde yer alan her bir etken maddenin etkinliği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.  Tedavi edici dozlar ile doğal bitkisel özlerden oluşturulmuş bir kombinasyondur.

 

TTO (TEA TREE OIL) ÇAY AĞACI YAĞI


Avustralya’da yetişen Tea Tree Oil (Melaleuca Alternifolia ) adlı ağaçtan elde dilen TTO (Cay Ağacı Yağı) yağı birçok ilaçta etken madde olarak kullanılmaktadır. En sık kullanıldığı hastalıklar gurubu cilt sorunlarıdır. DermoTTO losyon Türkiye’de üretilen ve içeriğinde en yoğun TTO (çay ağacı yağı) ihtiva eden solüsyondur.

TTO (Tea Tree Oil) yağının aşağıdaki durumlarda kullanıldığında, iyileştirici olduğunu kanıtlayan çok sayıda bilimsel çalışma vardır:

o        Mantar öldürücü etkisi (antifungal),

o        Mikrop öldürücü (antiseptik),

o        Yara iyileşmesini hızlandırıcı etkisi,

o        Şişlik (ödem) giderici etkisi,

o        Saçta ve deride yağlanmayı azaltıcı etkisi

 

MEYAN KÖKÜ

Dermotto losyon, çay ağacı yağının yanı sıra fitosteroid (bitkisel kortizon) olarak bilinen meyan kökü özütü de içermektedir.

Meyan kökü özütünün, bölgesel kortizona ikame olarak kullanılabileceği ve aşağıdaki etkileri gösterdiği yönünde çok sayıda bilimsel çalışma mevcuttur :

o        Deride oluşan tahriş ve kızarıklığı azaltır

o        Derideki Kaşıntıyı önler

o        Ödem giderici etkisi vardır

o        Derideki Yanma hissini alır

o        Saç derisindeki Kepeği azaltır

 

DERMOTTO İÇERİĞİ VE ETKİLERİ

Dermotto losyonun İçeriği bilimsel veriler ve bilimsel ve deneysel çalışmalar sonucu elde edilen oranlarda yani optimum etkinlik dozunda olacak şekilde belirlenmiştir.

%5 Tea Tree Oil ; Mantar öldürücü (antimikotik), mikrop öldürücü (antibakteriel) etkisi vardır.

%1 Meyan kökü özütü (Glycyrrhiza glabra); vücutta ödem giderici, (cilt reaksiyonlarini azaltici) antienflamatuar, antiallerjik etkisi vardir.

%10 Gliserin; yoğun nemlendirme etkisi vardir.

%15 Butilen glicol; etken maddelerin solüsyonda dengeli olarak dağılmasını sağlar ve deri tarafından emilimi arttırır.

Cay ağacı yoginin, rahatsız edici kokusu vardır fakat losyonun tedavide yeterince etkili olması için bu oran korunmuştur.

DERMOTTO KULLANIM YERLERİ

Saçlı deride görülen seboreik dermatit (yağlı egzama), kepek, kaşıntı, aşırı yağlanma ve bunlara bağlı saç dökülmeleri en sık görülen sorunlardır. Tüm bu sorunların tedavisinde Tea tree oil (cay agaci yagi) içeren solüsyonlar kullanılmaktadır.

Saçlı deri dışında sakal, bıyık ve kaşlı bölgelerde oluşan yağlı egzamaların tedavisinde de kullanılmaktadır. Kıl olmayan alanlarda kullanım kolaylığı sebebiyle daha çok merhem formunda ilaçlar tercih edilir, solüsyon uygulaması zordur.

Çay ağacı yağı içeren solüsyonların en önemli sorunu bu yağa bağlı olan kötü kokudur, kötü kokması sebebiyle kullanıcıyı rahatsız edebilmektedir. Bu rahatsızlığı engellemek için, ürünün yanında saç bonesi kullanılmalıdır.

YAN ETKİLERİ

Tespit edilmiş bir yan etkisi yoktur, yoğun tea tree oil sebebiyle seyrek olarak kafa derisinde tahriş görülebilmektedir. Çay ağacı yağının losyona verdiği koku rahatsız edici olabilmektedir. Uygulama sırasında saçlı derideki kaşıntıda artış görülebilir. Bu kaşıntı bir sorun teşkil etmeyeceğinden, uygulamaya devam etmelisiniz. İçerdiği bitkisel kortizon , bitkisel olmayan kimyasal kortizonların yan etkilerine sebep olmaz ve güvenle kullanılabilir.

 

KULLANIM ŞEKLİ

Losyonu uygulamadan önce iyice çalkalayınız. Sorunun olduğu bölgeyi solüsyonla iyice ıslatınız, iyi bir dağılım sağlamak için hafifçe masaj yapınız. Geniş bir tedavi alanında kullanıldıysa yağın kokusunun rahatsız etmemesi ve ürünün çabuk buharlaşmaması için ürünle birlikte verilen bone takılmalıdır. Uygulamayı takip eden 4 saat boyunca banyo yapılmamalı ya da saç yıkanmamalıdır. Yıkama işlemi serasında herhangi bir şampuan kullanılabilir ancak seboroik dermatit rahatsızlığı olanlarda %60 oranında malessezia furfur adli mantar durumu da görüldüğü için tercihen %1 climbazol içeren şampuanla yıkanması tavsiye edilir.

Kullanım sıklığı; sorunun şiddetine göre belirlenmelidir. Hafif olgularda haftada 1-2 defa kullanımı yeterli olmaktadır ancak daha şiddetli olgularda haftada 2-3 defa kullanılabilir. Günaşırı kullanımdan daha sık kullanım önerilmez. İyileşme sağlanıp, şikâyetler azaldıkça kullanım sıklığını da giderek azaltabilirsiniz. Sorun tamamen düzeldiğinde tamamen kesilebileceği gibi ayda 1-2 defa kullanılmaya devam edilebilir. Losyonu uyguladıktan sonra 3-4 saat sonra saçların yıkanmayıp, saç da bekletilmesi çok önemlidir.


Benzer Ürünler
Fırsat Ürünleri