Gliserinli Sabun
Gliserinli Sabun
Moos Gliserinli Sabun

Moos Gliserinli Sabun (00226M)

Marka : MOOS

(Bu ürünü Türkiye'deki tüm eczanelerde de bulabilirsiniz.)  

 

MOOS GLİSERİNLİ SABUN (100gr)

Yüksek kalitede Gliserin ve D- panthenol içerir. Genel cilt temizliğinde kullanılır.

 

MOOS GLİSERİNLİ SABUN (100 gr)

 

Yüksek miktarda Gliserin ve D-panthenol içerir. Genel cilt temizliğinde kullanımı tavsiye edilir. Gliserin ve D-panthenol yumuşatıcı, nemlendirici olarak kullanılır. Özellikle deterjan tahrişlerinde, soğuk havalardan dolayı ciltte oluşmuş hasarları önlemede tavsiye edilir. Hayvansal yağ içermez. Alerjik cilt tiplerine önerilir.

 

GLİSERİNİN KULLANIMI VE FAYDALARI

19. yüzyılda keşfedilen gliserin özellikle sabun ve mum yapımında kullanılmıştır. Hayvansal yağlardan, petro-kimyasal yöntemler ile  elde edilebilir. Günümüzde, Hindistan cevizi, soya fasulyesi gibi bitkilerin yağlarının sentezlenmesi ile de elde edilir. Gliserin dermo-kozmetik alanda kullanılan bir maddedir. Bir çeşit alkoldür, sıvı halde bulunur. Gliserin hafif tatlıdır, diğer ismi de Gliserol’dür. İçeresinde bitkisel ve hayvansal yağlar bulunur. Yüksek oranda nemlendirme etkisine sahiptir. Hacminin 4 katı kadar suyu emme özelliği bulunmaktadır. 

Gliserin gıda, ilaç gibi bir çok sanayi alında kullanılır. Özellikle farmakoloji ve kozmetik sektöründe kullanımı çok yaygındır. Kozmetik alan da nemlendirici, yumuşatıcı ve koruyucu etkisi ile kullanılır.

 

CİLT ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ NELERDİR 

Cilt nemlendiricileri içeriklerinde bulunan yumuşatıcı, nem verici ve engelleyici ajanlar ile derinin hidrasyon dengesini sağlar ve korur. Gliserin tüm bu özelliklere sahiptir. Cilt doğal nem dengesini yitirdiğinde derinin doğal yağ dokusunu korur, nem kaybını içeriğinde bulunan engelleyici ajanlar ile sınırlar  aynı zamanda hidrasyon devamlılığını sağlar.

 

CİLT NEMLENDİRME : Cilt yüzeyindeki nem kaybını engeller, cilt çatlakları ve tahrişlerinde cildi nemlendirmede kullanılır. Hassas ve kuru cilt tiplerine önerilir.

 

CİLT YUMUŞATMA : Gliserin içeriği yüzey-aktiftir, derinin hidrasyon seviyesini sabit tutar ve cildin yumuşamasını sağlar.  Cildi yumuşatır ve cildin görümünü iyileştirir. Kuru ciltte kullanımı uygundur.

 

CİLT ONARIMI VE YENİLENMESİ :  Gliserin deri yenilenmesinde çok önemli bir rol işler. Cilt tabakasındaki yağ oranın sentezlenmesine yardımcı olarak cilt onarımı ve yenilenmesini hızlandırır.  Güneş hasarı ile deride oluşan üzeri pürüzlü, pullu lekeleri iyileştir.

 

CİLT ESNEKLİĞİNİ KORUNMASI : Susuz ve nemsiz bir cilt gerginleşir. Gliserin  içeriğindeki güçlü nemlendirici etkisi ile sürdürülebilir bir nemlendirme sağlayarak cildin esnekliğini korur.

 

DERİ SOYULMALARINI DÜZENLENMESİ : Gliserin cilt soyulmalarını normalize etme eğilimindedir. Cildi nemlendirerek cilt üzerinde oluşan pul dökülmelerini engeller.

  

HARİCİ ETKİLERE KARŞI KORUMA :  Soğuk hava, rüzgar,  hava kirliliği, UV gibi dış etkenlere karşı  cildi korur. Cilt üzerinde yarattığı koruyucu tabaka ile cildi tahriş ve hasarlara karşı  korur. Gliserin cildi dış etkenlere karşı doğal bir savunma sistemi geliştirerek cildi dış etkenlere karşı korur.

 

 

KULLANIM ŞEKLİ:

Günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere veya doktorun tavsiye ettiği sıklıkta kullanılır. Sabun köpürtülerek sürülür, bir süre ciltte bekletilir ve bol su ile durulanır. Haricen kullanılır. Beklenmeyen durumlarda doktorunuza başvurunuz. Küçük çocuklardan uzak tutunuz.

 

Fırsat Ürünleri
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR