Hairforte Sprey (Erkek)
Hairforte Sprey (Erkek)
Hairforte Sprey (Erkek)

Hairforte Sprey (Erkek) (00142H)

Fiyat : $16.50(KDV Dahil)
Hairforte


PLEASE CLICK HERE, FOR ENGLISH.   

 

(Bu ürünü Türkiye'deki tüm eczanelerde de bulabilirsiniz.)  

WhatsApp : +90 533 508 82 33 

 

HAIRFORTE SPREY ERKEK

 

Hairforte erkek sprey %3 procapil içermektedir. Procapil, saç köklerini besleyen kılcal damarları genişletir böylece saç kökünün daha iyi beslenmesini sağlar. Saç dökülmeleri tedavisinde tavsiye edilir.

 

HAIRFORTE SPREY ERKEK

Erkeklerde görülen saç dökülmelerinin %95 oranında sebebi kalıtsal (AGA) yani ailesel saç dökülmesidir. Kalıtsal saç dökülmelerinin bilinen tek sebebi ise testosteron erkeklik hormonundan kaynaklanan “Di hidro testosteron (DHT)” hormonudur. DHT hormonu saç kökündeki hücrelerin azalarak yok olmasına ve böylelikle saç üretemez hale gelmesine neden olur. Erkek tipi saç dökülmesi tedavisinde DHT hormonu oluşumu ve saç köklerine zarar vermesi mutlaka engellenmelidir. Hairforte Erkek spreyin içeriğindeki procapil etken maddesi saç kökünü uyarır ve bölgesel olarak DHT hormonu oluşumunu engeller, bu sayede tedavide daha yüksek başarı oranı elde edilmesini sağlar.

Erkek tipi Saç dökülmesi tedavisi için geliştirilen procapil etken maddesinin etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Saç dökülmesi tedavisinde etkili bir çözüm ortaya koymuştur. Procapil maddesi, minoxidil maddesi gibi saç kökünü uyarır ve bölgesel olarak DHT hormonu oluşumunu engeller. Saç kökünu DHT hormonunun hasarından koruyacak bariyer oluşturur. Bu sayede tüylenmiş saçların kalitesini artırırken, devam eden dökülmeleri de engeller. Procapilin Hairforte Spreyin esas aktif maddesidir.  Ancak Hairforte spreyde procapilin yanında, tamamı bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış bitkisel aktif maddeler de kullanılmıştır.

Procapil adlı maddenin üreticisi Fransız “Sederma Pharma” firmasıdır. Söz konusu firma Procapil kullanimini kadınlar için %2, erkekler için %3 oranında önermektedir. Tüm dünyada procapil kullanımı bu şekildedir. Hairforte spreyi de bu oranlarda procapil içerir.

HAIRFORTE ERKEK SPREY İÇERİĞİ

Procapil

Hairforte erkek sprey içerisinde, dünya standardlarına uygun olarak %3 oranında bulunmaktadır Apigenin, biotiniltripeptid ve oleanoik asitten oluşan üçlü bir komplekstir.

ve etkileri şu şekildedir:

Apigenin;

Güçlü bir vazodilatatör etkisi vardır. Saçtaki folliküler üniteye gelen kan miktarını artırır böylece saç follikülünün beslenmesini artırır. Bu etki saçın daha hızlı uzaması ve saçların daha kalın olması şeklinde gözlenir.

Biotinil Tripeptit;

Bu etken madde Biotinden sentezlenmiştir ve biotinil GHK olarak da bilinir.

Matrikine denilen kısa zincir vücuttaki polipeptidlerin miktarını artırır ve cilt yüzeyindeki kolajen ve elastin miktarını artırır, kolajen artışı DHT hormonunun saçın folliküler hücrelerine verdiği hasarı azaltır.

Saçı üreten proliferatif keratinize hücrelerin büyüme hızını artırır (Keratinize hücreler yapı değiştirip sertleşerek saç oluşumuna katılan hücrelerdir). Bu etki saç kalitesini artıran önemli bir etkidir.

Oleanoik asit;

Uygulandığı alanlarda, folliküler ünitedeki yağ bezesinde ve saç kökünde sentezlenen 5 alfa redüktaz enzimini inhibe/yok eder.

Diğer organlarda DHT azalmasına bağlı  olarak oluşan yan etkileri oluşturmaz.

İçeriğindeki diğer maddeler aşağıdaki gibidir:

Saw Palmetto: Bilimsel yayınlar 5 alfa redüktaz tip, 2 sentezini azalttığı yönündedir.

Panax Gingseng :  Hücre yenileme özelliği vardır.

Glycerin: Ürünün uygulama alanında çabuk kurumasını sağlar böylece etken maddelerin emilimini ve etki süresini uzatır.

Butilen Glycol : Emilim arttırıcıdır.

Triethanolamine : Asit dengeleyicidir. Deride ürünün en yüksek emilimi sağlar.

Pyridoxine HCL: B6 vitamini saç kalitesini artırır.

Biotin:B7 vitaminidir. Saçın uzama hızını ve kalitesini artırır.

Angelica Polymorpha :Eser element olan çinko, bakır ve mangenez açısından zengindir.

Polygonum Multi Florum: Antioksidan etkilidir.

HAİRFORTE ERKEK SPREY YAN ETKİLERİ

Çok seyrek görülen alerji dışında gözlemlenmiş herhangi bir yan etkisi yoktur. Saç ilaçlarında akla en çok gelen soru cinsellik üzerinde olumsuz etki yapıp yapmadığıdır. Bölgesel uygulanan bir ürün olduğu için böyle bir yan etkisi yoktur ve rastlanmamıştır.

HAIRFORTE SPREYİN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

o        Tek bir ürün ile minoxidil ve finasterid kombinasyonun elde ettiği başarıya yakın bir başarı elde eder.

o        Hairforte sprey içeriğinde minoxidile içermediğinden, minoxidil allerjisi olanlar için ciddi bir çözümdür.

o        Damlalık ve sprey olmak üzere iki formda sunulmuştur bu hali ile kullanıcı dostu bir üründür.

o        Şişesinde  bulunan kabartma ve damlalıktaki bulunan marka ile sahte üretimleri engeller. Ürünler kullanıcılar tarafından gönül rahatlığı ile kullanılır.

o        3 aylık kullanımdan sonra günlük tek doz, 6 aylık kullanımdan sonra ise günaşırı kullanımı hasta uyumunu arttırır.

o        Etkinliği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış moleküllerle birlikte bitkisel aktifler tek bir spreyde birleştirilmiştir.

 

KULLANIM ŞEKLİ:

Kullanıcı uyumu açısından diğer saç spreylerine göre üstün özellikleri vardır. Özellikle kalıtsal saç dökülmelerinde devamlı kullanım çok önemlidir.

Hairforte Sprey ilk 3 ay boyunca günde 2 defa, sonraki 3 ay süresince günde bir defa olarak ve de 6 aydan sonra iki günde bir defa kullanımı yeterlidir.

Kullanım sırasında tüm saçta ıslaklığın sağlanması önemlidir. Açık ya da seyrek alanın ıslatılması yeterlidir. İstenilen bölgeyi ıslatabilmek için gereken miktar uygulanmalıdır fakat 6 fistan daha fazla kullanılması önerilmez.


 
Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
Fırsat Ürünleri