Hairforte Sprey (Kadın)
Hairforte Sprey (Kadın)
Hairforte Sprey (Kadın)

Hairforte Sprey (Kadın) (00141H)

İndirim Oranı : %21 İndirim
Fiyat : $17.83(KDV Dahil)
İndirimli : $14.12(KDV Dahil)
Hairforte

 

PLEASE CLICK HERE, FOR ENGLISH.  

WhatsApp : +90 533 508 82 33 

(Bu ürünü Türkiye'deki tüm eczanelerde de bulabilirsiniz.) 

HAIRFORTE SPREY KADIN

Hairforte kadın sprey %2 procapil içermektedir. Procapil, saç köklerini besleyen kılcal damarları genişletir böylece saç kökünün daha iyi beslenmesini sağlar. Saç dökülmeleri tedavisinde tavsiye edilir.

 

 

HAIRFORTE SPREY KADIN

Kadın tipi saç dökülmelerinin %50 oranı genetik nedenlidir. Genetik dökülmeler literatürde erkek tipi dökülme olarak adlandırılır ve tedavi planlanırken bu durum göz ardı edilmemelidir. Erkek tipi saç dökülmesinde daha çok bölgesel kullanılan ilaçlar önerilirken, kadın tipi dökülmelerde daha ziyade tablet seklinde ilaçlar önerilir. Kadın tip saç dökülmelerinde saç kaybı, saç derisinin her yerinden olmaktadır. Bu sebeple erkek tipi tedavilerde önerilen sprey her alana uygulanamaz. Ancak kadınlardaki saç dökülmelerinin önemli bir kısmı erkek tipi dökülmedir ve bunun tedavisi için gerekli en etkili madde %2 oranında procapildir.

HAIRFORTE KADIN SPREY TERCİH NEDENLERİ

Hairforte kadın sprey içeriğinde minoxidil ihtiva etmediğinden, minoxidil alerjisi olanlar tarafından tercih edilmektedir.

Ürün damlalık ve sprey olarak iki formda sunulduğundan kullanıcıya seçenek sunan tek üründür.

Ürün şişesindeki kabartma ile damlalıkta bulunan marka sayesinde sahte üretimini engeller.

3 aylık kullanımdan sonra günlük tek doz, 6 aydan sonra günaşırı seklinde kullanımı hasta uyumunu ve adaptasyonunu arttırır.

Etkinliği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış moleküllerle birlikte bitkisel aktif maddeler tek spreyde birleştirilmiştir.

HAIRFORTE SPREYİN İÇERİĞİ VE ETKİLERİ

Hairforte sprey Procapil apigenin, biotinil tripeptid ve oleanoik asitten oluşmaktadır.

Apigenin;

Güçlü bir vazodilatatör etkisi vardır. Bu sayede saçtaki foliküler bölgeye gelen kan miktarının artmasına yardımcı olur ve saç follikülün beslenmesini artırır. İnvitro çalışmalar göstermektedir ki, bu etki saçın daha hızlı uzamasını sağlar ve saç derisi ve tellerinin daha kalın oluşmasına yardımcı olur.

Biotinil Tripeptid;

Biotin vitamininden sentezlenmiştir ve biotinil GHK olarak da bilinir.

Bu element Matrikine denilen kısa zincir polipeptidlerin miktarını artırır ve dermal papilla denen dokudaki kolajen ve elastin miktarını artırır, kolajen artışı DHT hormonunun saçtaki foliküler hücrelere verdiği hasarı azaltır.

Saçı üreten proliferatif keratinize hücrelerin gelişme hızını artmasını sağlar (Keratinize hücreler yapı değiştirip sertleşerek saç oluşumuna katılan hücrelerdir). Bu etki, saç kalitesinin artmasını sağlayan önemli bir etkidir.

Minoxidil maddesinin saç kökünü uyarma etkisi gibi saç kökünü uyarıcı etkisi gözlemlenmiştir.

Oleanoik Asit;

Uygulandığı alanda, saçlı derideki yağ bezinde ve saç kökünde sentezlenen 5 alfa redüktaz enzimini inhibe/yok eder. Diğer hedef organlarda DHT azalmasına bağlı herhangi bir yan etki oluşturmaz, bu özelliği maddenin en büyük üstünlüğüdür.

Biotin (B7 vitamini – H Vitamini);

Kozmetik ilaç dünyasında saç ve tırnak vitamini olarak anılır. Keratinde çapraz bağların güçlenmesini sağlayarak, saç kalitesini arttırır.

Pyridoxine HCL (B6 vitamini);

Hücre yenileyici bir etkisi vardır, bu sayede birçok hastalığın tedavisinde destek amaçlı kullanılır, 60 farklı enzim üzerinde etkisi vardır. Ayrıca protein sentezinde etkilidir, saç kalitesini arttırdığı da bilinir. DHT hormonunu engellediğine dair bilgiler olsa da bilimsel olarak edinilen bilgiler yeterli değildir.

Butilen Glycol;

Uygulanan ürünün cilt tarafından emilimini arttırır.

Panax Gingseng Özü;

Geleneksel tedavilerde en yaygın olarak kullanılan bitkilerdendir, ginsengin hücre yenilenmesine büyük katkı sağladığı bilinir.

Angelica Polymorpha Sinesis Özü;

Melek otu ya da kadın ginsengi olarak da bilinmektedir, yine geleneksel tıpta kullanılan elementlerden birisidir. Kozmetik sektöründe birçok üründe ve saç ürünlerinde kullanılır. Saçta kalitenin artmasına yardımcı olur. İçeriği olan çinko, bakır ve manganez elementlerinden zengindir.

Polygonum Multi Florum Özü;

Antioxidan etkisi bilinmektedir, vücutta kanlanmayı arttırdığı yönünde bilgiler vardır.

Glycerin;

Cilde ve saça uygulanan Ürünün uygulama alanında çabuk kurumasını sağlar ve bu sayede de etken maddelerin emilimini ve etki süresini uzatır.

Triethanolamine;

Asitliği dengeleyici özelliktedir, ürünün en yüksek emilimi sağlayacak düzeyde vücut  PH’ını dengeler.

Serrona Serrulata Fruit Özü (Saw Palmetto);

5 alfa redüktaz tip 2 sentezini azalttığı yönünde bilimsel araştırma sonuçları vardır. DHT hormonu ile oluşan prostat hastalığı tedavisinde de olumlu etkisi olduğu bilinmektedir.

HAIRFORTE KADIN SPREY YAN ETKİLERİ

Çok seyrek olarak rastlanan alerji dışında herhangi bir yan etkisi tespit edilmemiştir, güvenle kullanılabilir.

 

KULLANIM ŞEKLİ

Bu ürün, damlalık ve sprey formada kullanımı birlikte sunulduğu tek üründür. Saçınız uzunsa damlalık seklindeki ürünü, kısaysa sprey formunu tercih edebilirsiniz.

Kullanmadan önce ürünün şişesini iyice çalkalamanız önerilir.

Ürünü kuru saçınıza sabah akşam uygulayınız.

Saç dökülmesi görülen bölgeyi ıslatacak kadar, her uygulamada damlalık kullanıyorsanız toplam 1 ml olacak şekilde, sprey kullanıyorsanız 6  kez püskürtme ile uygulayanız. Dökülme alanınız darsa daha az ml ya da püskürtme ile ıslaklık sağlayabiliyorsanız, ihtiyacınız kadar kullanabilirsiniz. Püskürtme ya da damlatma işleminden sonra parmak uçlarınızla saç diplerinize 30 saniye kadar hafifçe masaj yapınız, ürünün dengeli dağılmasını sağlayınız. Uygulamayı takip eden 3-4 saat boyunca saçlarınızı yıkamayınız. Ürünün etkisi uygulamadan sonra azalan oranlarda olmak kaydıyla dört saat boyunca devam eder, dördüncü saatin sonunda ürünün etkinliği biter.

Ürünün  sonuç verebilmesi için, bütün saç ürünlerinde olduğu gibi en az 2-3 ay, sürekli kullanılması önerilir.

Spreyin Olumlu etkilerini tam olarak gözlemledikten sonra (bu süre kişisel faktörlere bağlı olarak kişiden kişiye değişmekle beraber üç ayı bulabilir). Tedavinin ilk üç ayında sabah akşam kullanımdan sonra günde tek doza düşürebilirsiniz. 6 aylık kullanım sonrası istenilen sonuç elde edildiğinde, uygulamayı iki günde bir yani günaşırı dozda yapmaya devam edebilirsiniz. Saç dökülmesinde artış fark ederseniz kullanım dozunu yeniden yükseltmelisiniz. Bu kolay kullanım tarzı hastanın tedaviye uyumunu artırmaktadır. Dökülmeniz kadın tipi saç dökülmesi ise 6-12 ayın sonunda ürünün kullanımı tümüyle kesebilirsiniz.


Benzer Ürünler
Fırsat Ürünleri