HP Biotin Şurup (00415H)

(Bu ürünü Türkiye'deki tüm eczanelerde de bulabilirsiniz.) 

WhatsApp : +90 533 508 82 33  

 

HP BİOTİN ŞURUP 

Tablet verilemeyecek yaştakiler ve tablet yutma güçlüğü çeken erişkinler için gerekli olan biotin takviyesi için özel olarak şurup formunda üretilmiştir. 1 mg/ml dozajlı şurubumuz B7 vitamini eksikliğinde kullanabileceğiniz gıda takviyesidir.

 

(Türkiye içi siparişlerin kargo bedeli “30 TL ve üzeri alışverişlerde” ücretsizdir.)


 

HP BİOTİN ŞURUP

 

Biotin bilimsel tıbbi yayınlarda B7 vitamini ve H vitamini olarak da geçmektedir. Erişkinlerde saç sorunu çok daha sık görüldüğü için, yetişkinler tarafından günlük olarak takviye amaçlı kullanımı yaygındır. Ancak çocuklarda görülen biotidinaz eksikliğinde B7 vitamini tedavisi hayati önemdedir. Çocuklar, eksikliğin düzeyine bağlı olarak saç sorunları, tırnak ve deri kalite problemleri yaşayabilmekte ve hatta daha ağır tablolar da ortaya çıkabilmektedir.

Tablet formunun dozunun ayarlanması ve bebeğe verilebilmesi oldukça zor olmaktadır, bu eksiğin giderilmesi düşüncesiyle bebeklerin ve çocukların rahat alabileceği sıvı formu (şurup) geliştirilmiştir.

 

BİOTİN ŞURUP İÇERİĞİ

 

1 ml'de (1 cc) 1 mg (1 mili gram 1000 mikro grama eşittir) B7 vitamini içerir.

Tatlandırıcı olarak suni tatlandırıcı veya glikoz şurubu değil, doğal pancar şekeri içerir.

Lezzet artırıcı olarak çocukların en iyi tolere ettiği portakal aroması kullanılmıştır.

 

ÖNERİLDİĞİ DURUMLAR

Tüm saç tırnak ve deri kalite kayıplarında önerilebilmektedir. Kullanım gereksinimi rastgele olmamalı, kişisel isteğe bağlı olmamalı ve de bir sorun varsa çözümü için mutlaka uzman bir doktorla görüşülmeli ve yapılan inceleme sonucu doktorun önerisiyle kullanılmalıdır. Özellikle küçük yaşta görülen biotidinaz eksikliği çok değişik düzeylerde olabilmekte buna bağlı olarak kullanılacak miktar da değişmektedir. Bu sebeple doktorun yaptıracağı kan tahlilleri sonucu, belirleyeceği dozda alınmalıdır.

 

BİOTİN ŞURUP NEDİR ?

Daha çok erişkinlerde kullanıldığı için, Türkiye’de tablet ve kapsül şeklinde üretilmektedir. Tablet formunun dozunun ayarlanması ve bebeğe verilebilmesi oldukça zor olabilmektedir. 

 

BİOTİN ŞURUP KULLANIM ALANLARI

Kullanımı doktor önerisiyle olmalıdır, doktor önerisi ile kullanılabilecek sorunlar şunlardır;

o        B7 vitamin eksikliği

o        Biotidinaz enzim eksikliği

o        Saç kalite kaybı

o        Tırnak kalite kaybı


Fırsat Ürünleri