Kepeğe Karşı Kükürtlü Şampuan
Kepeğe Karşı Kükürtlü Şampuan

Kepeğe Karşı Kükürtlü Şampuan (00116M)

Marka : MOOS
İndirim Oranı : %19 İndirim
Fiyat : $6.82(KDV Dahil)
İndirimli : $5.50(KDV Dahil)

(Bu ürünü Türkiye'deki tüm eczanelerde de bulabilirsiniz.)  

MOOS KEPEĞE KARŞI KÜKÜRTLÜ ŞAMPUAN (200 ml) 

İçeriğinde biosulphur, at kestanesi, hexamidine diisethionate bulunur. Kepekli ve yağlı saçların temizliğinde kullanılır. 

 

MOOS KEPEĞE KARŞI KÜKÜRTLÜ ŞAMPUAN (200 ml, pH 5.5)

 

Moos kükürtlü şampuanında kükürttün kendine has hoş olmayan kokusu giderilmiştir. Formülünde biosülfür, at kestanesi, hexamidine diisethionate bulunur. Kepekli, pullunan ve yağlı saçlarda kullanılabilir. Kepek saç derisinin sağlığını yitirip ölmesi ile oluşur. Kükürt ciltteki ölü tabakanın soyulması (peeling) için önerilir. At kestanesi kılcal damarların aktivitesini artırarak etken maddeleri saç köklerine geçmesine yardımcı olur. Hayvansal yağ ve boya içermez. Alerjik cilt tipleri için uygundur.

 

 

KÜKÜRT

 

Kükürt deri hastalıklarının tedavisinde yarattığı mucize, eski Yunan ve Mısır tarih almanaklarında sıkça yer almıştır. Özellikle kaşıntıya sebep olan deri hastalıklarında yarattığı şifa çokça bahsedilmiştir. Maden sularında bulunan kükürt sayesinde kaplıcalar ve kükürt banyoları deri hastalıkları tedavilerinde sıkça  kullanılırdı. 

Modern tıp, kozmetik, farmakoloji gibi alanlarda kullanımı yanında geleneksel halk reçetelerinde kükürt sıkça kullanılmıştır. 

En yaygın kullanım alanı uyuz, egzama gibi kaşıntıya sebep olan deri hastalıkların tedavisinde olmuştur. Parazit, uyuz, mantar gibi hastalıkların iyileştirilmesinde güvenli bir yöntem olmuştur. Deri yüzeyinde alkali tepkimeye girerek deri mukozasına derinlemesine nüfuz ettiği düşünülmektedir. Alkali tepkimesi ile akne tedavisinde son derece başarılı bir yöntemdir.  Ciltteki ölü deriyi atmak için kullanılan peelinglerin yapımında da kükürt kullanılır.

Kükürt dermatoloji alanında özellikle deri yüzeyinin enfeksiyon geçirmesi sonuncu oluşan parazit ve mantar gibi rahatsızlıkların iyileştirilmesinde de kullanılır. Kükürt deriye haricen kullanıldığında pentationik asit şekline dönüşürken ağızdan alındığından kükürt bağırsakta sülfür ve hidrojen şeklini alır. 

Dermatolojik olarak kullanılan kükürt;  sabun, şampuan, merhem (pomad) gibi çözümler ile sunulur.

 

 

KULLANIM ŞEKLİ:

 

En iyi neticeyi alabilmek için düzenli kullanımı önemlidir. Kür halinde en az 1-2 ay devamlı ve hafta da 2 gün kullanılmalıdır. İlk sefer bir miktar şampuan ıslak saça uygulanır ve saç durulanır. Sonra tekrar bir miktar şampuanla ıslak saç parmak uçları ile masaj yaparak uygulanır, 3-4 dakika bekletilir ve bol su ile durulanır. Gözlerle temastan kaçınınız. Haricen kullanılır. Beklenmeyen durumlarda doktorunuza başvurunuz. Küçük çocuklardan uzak tutunuz.

 

 

 

 

 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Fırsat Ürünleri