Moos Kükürtlü Sabun
Moos Kükürtlü Sabun

Moos Kükürtlü Sabun (00222M)

Marka : MOOS
İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : $5.37(KDV Dahil)
İndirimli : $4.47(KDV Dahil)

(Bu ürünü Türkiye'deki tüm eczanelerde de bulabilirsiniz.)  

 

MOOS KÜKÜRTLÜ SABUN (100 gr)

 

Genel vücut temizliğinde, yağlı ciltlerde, kepekli saçlarda kullanılabilir. Ciltteki ölü tabakanın soyulması (peeling) için kükürtlü sabunlar önerilmektedir.

 

MOOS KÜKÜRTLÜ SABUN (100 gr)

 

Moos kükürtlü sabunda kükürttün kendine has hoş olmayan kokusu giderilmiştir. Genel vücut temizliğinde, yağlı ciltlerde, kepekli saçlarda kullanılabilir. Ciltteki ölü tabakanın soyulması (peeling) için kükürtlü sabunlar önerilmektedir. Hayvansal yağ ve boya içermez. Alerjik cilt tipleri için uygundur.

 

 

KÜKÜRT

 

Kükürt deri hastalıklarının tedavisinde yarattığı mucize, eski Yunan ve Mısır tarih almanaklarında sıkça yer almıştır. Özellikle kaşıntıya sebep olan deri hastalıklarında yarattığı şifa çokça bahsedilmiştir. Maden sularında bulunan kükürt sayesinde kaplıcalar ve kükürt banyoları deri hastalıkları tedavilerinde sıkça  kullanılırdı. 

Modern tıp, kozmetik, farmakoloji gibi alanlarda kullanımı yanında geleneksel halk reçetelerinde kükürt sıkça kullanılmıştır. 

En yaygın kullanım alanı uyuz, egzama gibi kaşıntıya sebep olan deri hastalıkların tedavisinde olmuştur. Parazit, uyuz, mantar gibi hastalıkların iyileştirilmesinde güvenli bir yöntem olmuştur. Deri yüzeyinde alkali tepkimeye girerek deri mukozasına derinlemesine nüfuz ettiği düşünülmektedir. Alkali tepkimesi ile akne tedavisinde son derece başarılı bir yöntemdir.  Ciltteki ölü deriyi atmak için kullanılan peelinglerin yapımında da kükürt kullanılır.

Kükürt dermatoloji alanında özellikle deri yüzeyinin enfeksiyon geçirmesi sonuncu oluşan parazit ve mantar gibi rahatsızlıkların iyileştirilmesinde de kullanılır. Kükürt deriye haricen kullanıldığında pentationik asit şekline dönüşürken ağızdan alındığından kükürt bağırsakta sülfür ve hidrojen şeklini alır. 

Dermatolojik olarak kullanılan kükürt;  sabun, merhem (pomad) gibi çözümler ile sunulur.

 

 

KULLANIM ŞEKLİ:

 

Günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere veya doktorun tavsiye ettiği sıklıkta kullanılır.   Sabunu köpürterek ve bir süre bekletip bol su ile durulanır. Haricen kullanılır. Beklenmeyen durumlarda doktorunuza başvurunuz. Küçük çocuklardan uzak tutunuz.

 

 

Benzer Ürünler
Fırsat Ürünleri