Menopecia
Menopecia
Menopecia
Menopecia
Menopecia
Menopecia

Menopecia (00416H)

Menopecia etiket

FOR ENGLISH, PLEASE CLICK HERE. 

WhatsApp : +90 533 508 82 33 

(Bu ürünü Türkiye'deki tüm eczanelerde de bulabilirsiniz.)  

MENOPECIA TABLET 

Kadınların özellikle menopoz dönemlerinde oldukça sık karşılaşılan bir sorun olan saç dökülmesinde, tedaviye destek olarak Menopecia tablet önerilir.

 

 

MENOPECIA TABLET

Kadınların özellikle menopoz dönemlerinde oldukça sık karşılaşılan bir sorun olan saç dökülmesinde, tedaviye destek olarak Menopecia tablet önerilir.

İçerdiği bitkisel aktif isoflavon sayesinde, östrojen eksikliğini gidermekte ve menopoza bağlı saç dökülmesi ve kalite kaybını en aza indirmektedir. Aynı zamanda, kadınların menopoz dönemlerinde saç sağlığı için gerekli tüm mineral, vitamin ve etken maddeler tavsiye edilen dozlarda Menopecia içerisinde bulunmaktadır.

MENOPECIA

Menopoz döneminde, kadınların çoğunda, değişik fizyolojik sıkıntılar yaşanmaktadır. Saç dökülmesi sorunu da bunların başında gelmektedir. Menopoz döneminde görülen bu saç sorunlarının en önemli sebebi, kadınlık hormonlarının (özellikle östrojen) vücut tarafından üretiminin durmasıdır. Bu duruma ek olarak yetersiz ve sağlıksız beslenme ve hücre yaşlanması sorunu da, saç dökülmesinin daha belirgin olmasına sebep olur. Menopecia, menopoz dönemindeki vücuttaki hormonal ve beslenmeye dayalı eksiklikleri önemli ölçüde giderecek zengin içeriğiyle yaşa bağlı saç sorunlarına çözüm getirmektedir.

İçeriğindeki bitkisel aktif olan isoflavon maddesi, östrojen hormonu eksikliğini gidermekte ve menopoza bağlı saç dökülmesi ve kalite kaybını en aza indirmekte çok önemli rol oynamaktadır. İsoflavon etken maddesi menopoz dönemine bağlı diğer fizyolojik şikayetlerin (terleme, sıcak basması, sıkıntı vb.) tedavisinde de en sık kullanılan bitkisel maddedir. Soya fasulyesinden elde edilmektedir. 

MENOPECIA KULLANIM TERCİH NEDENLERİ

o      Östrojen hormonunun eksikliğine bağlı saç dökülmesi ve kalite kaybı tedavisinde tavsiye edilen dozda, yeterli miktarda bitkisel östrojen isoflavon içerir.

o        Menopoza bağlı unutkanlık, ateş basması, ciltte kalite kaybı gibi şikayetleri de azaltır.

o        Saçın beyazlamasını geciktirir.

o        Saç kalitesini arttırır.

o        Saçın daha hızlı uzamasını sağlar.

o        Anti androjenik etki gösterir ve bu sayede erkek tipi dökülmeyi önler.

o        İştah açıcı etkisi yoktur, kilo yapmaz.

MENOPECIA TABLET İÇERİĞİ VE ETKİLERİ

Metiyonin 50 mg; Saç beyazlamasını geciktirir, saçlarda doğal keratin oluşumunu artırır.

Keratin 40 mg; Saçlarda kaliteyi artırır.

L Sistin  50 mg; Saçlarda doğal Keratin oluşumunu artırır.

İsoflavon  15 mg; Kadınlık hormonu olan östrojene ikame  olur.

Pantotenik asit (B5 vitamini) 15 mg; Saçlarda uzama hızı ve saç kalitesini artırır.

Ginkgo biloba(yaprak) 20 mg; damarları genişleterek saç köklerinin beslenmesini sağlar.

Biotin (B7 vitamini) 2.5 mg ; Saçların yapımı ve yenilenmesinde etkili vitamindir.

Folik Asit 0.4 mg; Hücre yenilenmesini hızlandırır.

E vitamini  5 mg; Deri kalitesini artırır anti-oksidandır.

Çinko (Zink) 7.5 mg; Keratin üretimini artırır.

Magnezyum 10 mg; Keratin üretimini hızlandırır.

Menopecianin içeriği oluşturulurken orta yaş ve ileri yaş kadınlarda tüm saç sorunlarına yönelik olarak düşünülmüştür. Saçlarda kalite kaybı, kırılma, dökülme, beyazlaşma, parlaklığını yitirme, yavaş uzama ve cansızlaşma sorunlarını çözmeye destek olur.

KULLANILMAMASI GEREKEN DURUMLAR

Hamilelik döneminde kesinlikle kullanılmaz. Eğer bir hamilelik beklentisi varsa da kullanılmaması tavsiye edilir. İçeriğindeki herhangi bir maddeye karşı vücutta alerji veya aşırı duyarlık olması durumunda kullanılmaz. Bu durumların dışında kullanımına engel bir durum yoktur.

YAN ETKİLERİ

Kullanıcılarda herhangi bir yan etkiye rastlanmamıştır.

 

KULLANIM ŞEKLİ

Günde iki tablet alınması tavsiye edilir. Tabletler bir defada iki tablet şeklinde alınabileceği gibi tercihen gün içinde bir adet sabah ve bir adet akşam olmak üzere toplam 2 tablet şeklinde de alınabilir. Tabletler yemekten 20-30 dakika sonra alınmalıdır. Günde iki tablet alımına tercihen 6 ay devam edilmelidir, 6 aydan sonra elde edilen sonucu korumak için günde tek tablet olarak devam edilebilir. Hamilelik dışı dönemde, kadınlardaki erkek tipi dökülmelerde ve erkeklerdeki genetik saç dökülmelerinde kullanılabilir.

Hamilelik süresinde kesinlikle kullanılmamalıdır.

MENOPOZ VE SAÇ DÖKÜLMESİ 

Kadınların çoğu, menopoz dönemlerinde maalesef saç dökülmesi sorununu yaşarlar. Herkes doğal olarak her gün belli miktarlarda saç kaybı yaşar, ancak menopoz gibi dönemlerde bu saç kayıpları ciddi miktarlarda olur ve kafada belirli bölgelerde açılmalar ve seyrelmeler meydana gelir. Peki kadınlar menopoz döneminde neden saç dökülmesi sorunu ile karşılaşırlar ?

Çünkü, menopoz dönemi demek, önemli hormonal değişikliklerin olduğu dönem demektir. Özellikle östrojen ve testosteron hormonları saç büyümesinde oldukça önemli etkiye sahiptirler. Menopoz döneminde ise östrojen seviyeleri azalır ve de testosteron seviyeleri ise orantısız şekilde artar. Östrojen saç büyümesini destekleyen bir hormondur. Testosteron ise saç kaybına neden olabilen ve yüzde istenmeyen tüylenmeye sebep olan bir hormondur.  

Benzer Ürünler
Fırsat Ürünleri