Moos Gliserinli & Papatya Özlü Likid
Moos Gliserinli & Papatya Özlü Likid
Moos Gliserinli & Papatya Özlü Likid
Moos Gliserinli & Papatya Özlü Likid
Moos Gliserinli & Papatya Özlü Likid

Moos Gliserinli & Papatya Özlü Likid (00211M)

Marka : MOOS
İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : $14.28(KDV Dahil)
İndirimli : $11.79(KDV Dahil)

(Bu ürünü Türkiye'deki tüm eczanelerde de bulabilirsiniz.)  

 

MOOS GLISERINLI & PAPATYA ÖZLÜ LIKID (200ml)

(SLS, SLES, PARABEN, TUZ, SÜLFAT, SİLİKON, SABUN, ALKALİ VE BOYAR MADDE İLE ALERJEN KORUYUCULAR MIT, CIT VE PHENOXYETHANOL İÇERMEZ!)

 

HASSAS, İSKANDİNAV TİPİ, BEYAZ TENLİ VE ALLERJİK CİLTLER İÇİN!

 • ÇOK HASSAS VE ALLERJİK CİLTLER İÇİN GELİŞTİRİLMİŞTİR
 • İSKANDİNAV TİPİ, BEYAZ TENLİ CİLTLER İÇİN KULLANIMA UYGUNDUR
 • BEBEK VÜCUT TEMİZLİĞİNDE İDEALDİR
 • CİLDİ NEMLENDİRİR VE YUMUŞATIR
 • CİLDİ RAHATLATICI VE YATIŞTIRICI ÖZELLİKLERİ VARDIR
 • MAKYAJ TEMİZLEME İÇİN ÇOK UYGUN BİR ÜRÜNDÜR

 

 

MOOS HASSAS CİLTLER İÇİN GLİSERİNLİ & PAPATYA ÖZLÜ LİKİD 200 ML.

(SLS, SLES, PARABEN, TUZ, SÜLFAT, SİLİKON, SABUN, ALKALİ VE BOYAR MADDE İLE ALERJEN KORUYUCULAR MIT, CIT (Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone) VE PHENOXYETHANOL İÇERMEZ!)

İçeriğinde en yüksek kalitede bitkisel optim gliserin, Alman papatya özü ve hexamidine diisetionate bulunur. Vücudun genel temizliğinde kullanılır. Zengin içeriği ile cildi temizler, nemlendirir ve rahatlatır. Cildin esnekliğini korur, sağlıklı bir görünüm sağlar. 

HASSAS, İSKANDİNAV TİPİ, BEYAZ TENLİ VE ALLERJİK CİLTLER İÇİN!

 • ÇOK HASSAS VE ALLERJİK CİLTLER İÇİN GELİŞTİRİLMİŞTİR
 • İSKANDİNAV TİPİ, BEYAZ TENLİ CİLTLER İÇİN KULLANIMA UYGUNDUR
 • BEBEK VÜCUT TEMİZLİĞİNDE İDEALDİR
 • CİLDİ NEMLENDİRİR VE YUMUŞATIR
 • CİLDİ RAHATLATICI VE YATIŞTIRICI ÖZELLİKLERİ VARDIR
 • MAKYAJ TEMİZLEME İÇİN ÇOK UYGUN BİR ÜRÜNDÜR

Formülünde yüksek kalite, tamamen bitkisel gliserin içeren eşsiz bir üründür. Ekstra yumuşak ve mükemmel temizleme sağlayan formülü sayesinde en hassas ciltlerde bile güvenle kullanılabilir. Normal deriyi yumuşatır, cilt yüzeyindeki nem kaybını önler. Deterjandan veya soğuk havalardan dolayı tahriş olmuş cildi korur, meydana gelen el, yüz ve cilt çatlaklarına karşı cildi nemli tutarak yumuşatıp korurken aynı zamanda içeriğinde doğal halde salisilik asit bulunan salkım söğüt kabuğu özü ve çay ağacı yağından elde edilen Terpinen-4-ol maddesi sayesinde cilt üzerindeki zararlılara karşı etki gösterir. Deriyi kurutmaz. Hassas, allerjik ciltlerdeki makyaj temizliğinde kullanıma çok uygundur. Sedef hastalığında oluşan aşırı kurumalarda cildi nemlendirir. Diğer taraftan yine içeriğindeki doğal alman papatyası (German Chamomile) içeriğindeki alpha-bisabolol sayesinde yatıştırıcıdır; kızarıklık ve deri tahrişlerine iyi gelir. Ayrıca papatya, yumuşatıcı, gözenekleri açıcı, iyileştirici özelliklere sahiptir. Bebeklerin hassas ciltlerinde oluşan pişiklerin önlenmesinde ve allerjik ciltlerde yardımcı olur. pH değerinin 5.5 olması sayesinde cildin asit dengesini ve dolayısıyla sağlığını korur.

MOOS GLISERINLI & PAPATYA ÖZLÜ LIKID (200ml)

 

İçeriğinde en yüksek kalitedeki bitkisel optim gliserin kullanılmıştır. Papatya özü (german chamomille)ile hexamidine diisetionate ihtiva  eder. Vücudun genel temizliği için tavsiye edilir. Papatya özü ve gliserinin cilt sağlığı üzerindeki etkileri sayesinde cildi nemlendirir, temizler ve cilt esnekliğini korur.

Ürünün pH cilde uyumlu olup 5.5'tir. Paraben içermez.

 

GLISERIN

 

Cilt nemlendiricileri içeriklerinde bulunan yumuşatıcı, nem verici ve engelleyici ajanlar ile derinin hidrasyon dengesini sağlar ve korur. Gliserin tüm bu özelliklere sahiptir. Cilt doğal nem dengesini yitirdiğinde derinin doğal yağ dokusunu korur, nem kaybını içeriğinde bulunan engelleyici ajanlar ile sınırlar  aynı zamanda hidrasyon devamlılığını sağlar.

 

 

Cilt Nemlendirme : Cilt yüzeyindeki nem kaybını engeller, cilt çatlakları ve tahrişlerinde cildi nemlendirmede kullanılır. Hassas ve kuru cilt tiplerine önerilir.

 

Cilt Yumuşatma : Gliserin içeriği yüzey-aktiftir, derinin hidrasyon seviyesini sabit tutar ve cildin yumuşamasını sağlar.  Cildi yumuşatır ve cildin görümünü iyileştirir. Kuru ciltte kullanımı uygundur.

 

Cilt Onarımı ve Yenilenmesi :  Gliserin deri yenilenmesinde çok önemli bir rol işler. Cilt tabakasındaki yağ oranın sentezlenmesine yardımcı olarak cilt onarımı ve yenilenmesini hızlandırır.  Güneş hasarı ile deride oluşan üzeri pürüzlü, pullu lekeleri iyileştir.

 

 

Cilt Esnekliğini Korunması : Susuz ve nemsiz bir cilt gerginleşir. Gliserin  içeriğindeki güçlü nemlendirici etkisi ile sürdürülebilir bir nemlendirme sağlayarak cildin esnekliğini korur.

 

 

PAPATYA 

 

Alman papatyası iltihap sökücü, spazm giderici, yorgunluk ve ağrı giderici olarak da kullanılır. Anti- enflamatuar etkisiyle enfeksiyonlara yol açan toksinleri öldürür. Tedavi dozunda papatya içeren sabunlar ve losyonlar cildi bu özelliği ile derinlemesine temizler. Dezenfektan etkisi ile makyaj temizliğinde kullanılabilir. Cildin temizler ve nemlendirir.

 

Bakteri ve mantar gibi biyolojik faktörlere bağlı oluşan enfeksiyonların ilerlemesine izin vermeyen antiseptik ve antibiyotik özelliklere sahiptir. Mevcut oluşmuş enfeksiyonları ortadan kaldırırlar. Bağırsak solucanları öldürmeğe yardımcı olur. Saça uygulandığında, bit ve akarları öldürür. Kafa derisini enfeksiyonlardan ve hasardan korur.

 

Alman papatyasının en çok kullanıldığı alanlardan biri cilt ve saç sağlığıdır. Dermo-kozmetik alanında özellikle cilt sorunlarının tedavilerine yardımcı olarak sıkça kullanılır.  Cilt sorunlarının tedavisinde harici olarak kullanılır ve şifa niteliğinde bir bitkidir.

 

Alman papatyası özellikle içeriğindeki Azülen miktarı ile diğer papatyalardan ayrışır. Azulen maddesi anti-enflamatuar etkisiyle deri iltihaplarının tedavisinde çok etkilidir ve böylelikle cilt sağlığını da korumaya katkıda bulunur. Ciltte daha önce oluşmuş yara izlerinin iyileşmesine yardımcı olur.  İçeriğindeki bisabolol sayesinde cilt iyileştirici olarak kullanır, hassas ciltlerin bakımı için uygundur.  Cildi yeniden yapılandırma özelliği ile cilt lekelerine karşı etkilidir.  Bu özelliği ile kozmetik dünyasında çok popüler bir bitkidir. Ciltteki ve yüzdeki lekeleri ve noktaları azalttır, yaraları, kesikleri ve çürükleri enfekte olmaktan korurlar.

 

Papatya içeresindeki  etken maddeler ile saç boyası, saç bakımında sıkça kullanılır. Açık renkli, ince telli, boyalı saç tipleri için önerilir.  Alman papatya suyu doğal saç rengi açıcı olarak bilinir ve kullanılır. Altın renkli boyalar papatyanın sarı çiçeklerinden elde edilir. Sarı renkli saçlarda saç renginin korunmasına yardımcı olur.

 

 

Papatya yağı aynı zamanda böcek kovucu ürünlerde kullanılır.

 

KULLANIM ŞEKLİ

 

Cilt ılık su ile nemlendirilir. Ürün avuç içine pompalanır ve köpürtülür. Yavaşça dairesel hareketler ile cildin istenilen bölgesine masaj yapılır. Bir süre bekletilir ve bol ılık su ile durulanır. Günde iki kez (sabah-akşam) veya doktorunuzun tavsiye edeceği sıklıkta kullanınız. Gözlerle temastan kaçınınız. Haricen kullanılır. Beklenmeyen durumlarda doktorunuza başvurunuz. Küçük çocuklardan uzak tutunuz.


Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
Fırsat Ürünleri