Papatya Özlü Şampuan
Papatya Özlü Şampuan

Moos Papatya Özlü Şampuan (00113M)

Marka : MOOS
İndirim Oranı : %12 İndirim
Fiyat : $11.00(KDV Dahil)
İndirimli : $9.68(KDV Dahil)

(Bu ürünü Türkiye'deki tüm eczanelerde de bulabilirsiniz.)

 

(Türkiye içi siparişlerin kargo bedeli “50 TL ve üzeri alışverişlerde” ücretsizdir.)

  

 

 

MOOS PAPATYA ÖZLÜ GÜNLÜK ŞAMPUAN (200ml pH 5.5)

İçeriğinde doğal Alman papatyası bulunur. Saç temizliğinde her gün kullanıma uygun bir şampuandır. 

 

 

MOOS PAPATYALI ŞAMPUAN (200 ml, pH 5.5)

 

İçeriğinde doğal Alman papatyası (german chamomile). Her gün yıkamaya uygun yumuşak bir şampuan olup saç temizliğinde kullanılır. Açık tenli, ince telli ve hassas saç ve ciltlerde önerilebilir. Papatya saç derisinin temizler, nemlendirir ve yumuşaklık kazandırır. Ürünün pH’ı cilde uyumlu olup 5.5'tir. Boya ve paraben içermez.

 

 

PAPATYA

 

Alman papatyası iltihap sökücü, spazm giderici, yorgunluk ve ağrı giderici olarak da kullanılır. Anti- enflamutuar etkisiyle enfeksiyonlara yol açan toksinleri öldürür. Tedavi dozunda papatya içeren sabunlar ve losyonlar cildi bu özelliği ile derinlemesine temizler. Dezenfektan etkisi ile makyaj temizliğinde kullanılabilir. Cildin temizler ve nemlendirir.

 

Bakteri ve mantar gibi biyolojik faktörlere bağlı oluşan enfeksiyonların ilerlemesine izin vermeyen antiseptik ve antibiyotik özelliklere sahiptir. Mevcut oluşmuş enfeksiyonları ortadan kaldırırlar. Bağırsak solucanları öldürmeğe yardımcı olur. Saça uygulandığında, bit ve akarları öldürür. Kafa derisini enfeksiyonlardan ve hasardan korur.

 

Alman papatyasının en çok kullanıldığı alanlardan biri cilt ve saç sağlığıdır. Dermo-kozmetik alanında özellikle cilt sorunlarının tedavilerine yardımcı olarak sıkça kullanılır.  Cilt sorunlarının tedavisinde harici olarak kullanılır ve şifa niteliğinde bir bitkidir.

Alman papatyası özellikle içeriğindeki Azülen miktarı ile diğer papatyalardan ayrışır. Azulen maddesi anti-enflautuar etkisiyle deri iltihaplarının tedavisinde çok etkilidir ve böylelikle cilt sağlığını da korumaya katkıda bulunur. Ciltte daha önce oluşmuş yara izlerinin iyileşmesine yardımcı olur.  İçeriğindeki bisabolol sayesinde cilt iyileştirici olarak kullanır, hassas ciltlerin bakımı için uygundur.  Cildi yeniden yapılandırma özelliği ile cilt lekelerine karşı etkilidir.  Bu özelliği ile kozmetik dünyasında çok popüler bir bitkidir. Ciltteki ve yüzdeki lekeleri ve noktaları azalttır, yaraları, kesikleri ve çürükleri enfekte olmaktan korurlar. 

 

Papatya içeresindeki  etken maddeler ile saç boyası, saç bakımında sıkça kullanılır. Açık renkli, ince telli, boyalı saç tipleri için önerilir.  Alman papatya suyu doğal saç rengi açıcı olarak bilinir ve kullanılır. Altın renkli boyalar papatyanın sarı çiçeklerinden elde edilir. Sarı renkli saçlarda saç renginin korunmasına yardımcı olur.

Papatya yağı aynı zamanda böcek kovucu ürünlerde kullanılır.

 

KULLANIM ŞEKLİ:

 

Islak saça uygulayınız. İlk yıkama için bir miktar şampuanla saçınızı köpürtüp durulayınız. İkinci yıkamada saç diplerine hafifçe masaj yaparak köpürtünüz ve durulamadan önce 2-3 dakika kadar bekletiniz. Bu süre içerisinde aktif maddeler ve vitaminler saç derinize nüfuz edecektir. Daha sonra saçınızı ılık ve bol su ile durulayınız. Gözlerle temastan kaçınınız. Haricen kullanılır. Beklenmeyen durumlarda doktorunuza başvurunuz. Küçük çocuklardan uzak tutunuz.

  

 

Benzer Ürünler
Fırsat Ürünleri