Pedikap Set (Bit Şampuanı ve Bit Spreyi)
Pedikap Set (Bit Şampuanı ve Bit Spreyi)
Pedikap Set (Bit Şampuanı ve Bit Spreyi)

Pedikap Set (Bit Şampuanı ve Bit Spreyi) (00151H)

Fiyat : $11.50(KDV Dahil)
Pedikap Etiket

(Bu ürünü Türkiye'de tüm eczanelerden ve Enbi Pharma'dan satın alabilirsiniz.)

PEDİKAP BİT TEMİZLEYİCİ VE ÖNLEYİCİ SET : 

Pedikap, baş bitinin tedavisi ve önlenmesi için geliştirilmiş sprey, şampuan ve taraktan oluşan üçlü bir settir. Bu set ile bit tedavisi, temizliği ve daha da önemlisi bitlenmenin tekrarlamasını engellemek mümkündür. 

WhatsApp : +90 533 508 82 33

 

 

 

PEDİKAP SET

- Pedikap Set, baş bitinin tedavisi için geliştirilmiş sprey, şampuan ve metal taraktan oluşan üçlü settir.

- Pedikap Set, saç biti ve sirkesinde 15dakikada % 100 etki gösterir.

- Bit temizliği ve daha önemlisi tekrarını engellemek için geliştirilmiş bir settir.
Sprey ; 100 ml dir :  % 4 dimetikon % 96 siklometikon bulundurur.

- % 4 Dimetikon (dimethicone); Baş biti tedavisinde kullanılan 3 gurup ilaçtan en güvenilir olanıdır ve doğru şekilde kullanılması halinde tüm kullanıcılarda % 100 başarı sağlamaktadır.

Buharlaşmayan silikon yapısında bir maddedir, hazırlanırken % 4 aktif madde % 96 siklometikon içerecek şekilde olması gerekir, daha düşük dozlar başarıyı da düşürür. En etkili formülün bu olduğu bilimsel çalışmalarla tespit edilmiştir.

- Çocuklar dahil her yaş gurubunda ve her iki cinsiyette de güvenle kullanılabilir.

- Pedikap Sprey parazitin nefes borusunu tıkayarak etkili olur. Parazitin zamanla ürüne karşı direnç göstermesi sözkonusu değildir.
- Pedikap Şampuan paraben gibi zararlı kimyasal maddeler içermez.
- Metal Tarak bit ve sirkelerin saçtan kolaylıkla temizlenmesini sağlayacak kadar sık dişli bir taraktır.

- Her yaş gurubunda ve her iki cinsiyette de güvenle kullanılabilir.

- Saçın uzun veya kısa olması başarıyı etkilemez.
- Pedikap şampuan 2 haftada bir kez kullanılması ile bir yıl boyunca yeniden bit oluşumunu da engeller.

- Pedikap Sprey uygulaması mutlaka 2 kere yapılmalıdır : Pedikap sprey öncelikle saçlar temizlendikten sonra uygulanmalıdır. Çünkü bitler temiz saçlarda daha rahat hareket ederler. İlk uygulama yapıldıktan sonra sprey saçta istenildiği kadar bırakılabilinir. Ancak, lütfen en az 15 dakika saçı yıkamadan önce bekleyiniz. Sonrasında da Pedikap Şampuan ile saçları yıkayınız. Saçları kökten uca doğru ince uçlu bit tarağı ile tarayarak inceleyiniz ve temizleyiniz. Özellikle de lütfen kulak arkası ve ense bölgelerine özen gösteriniz. Eğer ki, ince uçlu bit tarağını kullanırken zorluk yaşıyorsanız ve hatta siz ya da çocuğunuz uzun saçlı ise, saçları yıkama sırasında saç kremi kullanabilirsiniz. İlk uygulama sonrasında mutlaka 1 hafta sonra yeniden uygulama yapılmalıdır. Çünkü, bitlerin olduğu yerde genelde sirkeler de olacaktır. Larvalardan çıkan bitler büyüyecek ve yeniden bit oluşumu söz konusu olacaktır. İşte tam da bu sebeple, ilk uygulamadan 7 ya da 8 gün sonra mutlaka ikinci bir sprey ve şampuan uygulaması yapılmalı ve bit tarağı ile saçlar temizlenmelidir. İkinci uygulama 7. günden erken ya da onuncu günden daha geç olmamalıdır. İkinci uygulama yapılmadığında başarı oranı oldukça düşer ya da yeniden bitlenme olabilir.

  

 

BİT TEDAVİSİ VE BİTLENMEYİ ÖNLEMENİN YOLLARI

 

Hiçbir anne-baba çocuğunun bitlendiğini görmek istemez ve bitlerle mücadele etmek de istemez; ancak yine de bu durum kaçınılmaz bir durum olabilir. Özellikle de çocuklarınız okula ya da kreşe gidiyorsa, çünkü bitin bulaşma ihtimali artar. Okula giden çocuklar için bitlenme günümüzde bile hala çok yaygın bir sorundur.

Bit sorunu ile ilgili doğru sandığımız bir yanlış vardır. Bitlenen çocukların saçlarının kirli olduğunu, eğer çocuğumuzun saçı temiz ise bitlenmeyeceğini düşünürüz. Ancak maalesef bitlenme durumunda saçın ne kadar temiz olduğu ya da kirli olduğu önemli değildir. Her ne kadar çocuklar arasında yaygın olsa da, bitlenme sorunun herkesin yani yetişkinlerin de başına gelebilecek bir sorundur. 

 

Bitleri temizlemek de, onlardan kurtulmak da zahmetli ve zaman gerektiren işlemlerdir.

 

Aslında bit ve sirkeleri hepimiz ya çocukluğumuzda yaşamışızdır ya da bir şekilde duymuşuzdur, yani aşina olduğumuz bildiğimiz bir durumdur. Bitlerden de diğer böceklerden olduğu gibi korkmayız, ama asıl ürkütücü olan, bitlenme sonrası tedavinin yani bitlerden arınmanın maalesef uğraştırıcı bir iş olduğudur.

 

Bu sebeple de, bitlendikten sonra ZARARLI KİMYASALLAR İÇERMEYEN VE GÜVENLİ ürünler kullanmak ne kadar önemli ise, bitlenme öncesi ÖNLEYİCİ VE GERÇEKTEN KORUYUCU ETKİLİ ürünler kullanmak da bir o kadar önemlidir.

 

Çünkü şu an piyasada olan şampuanların, losyonların bir çoğunun çocuklar için zararlı kimyasallar içerdiğini biliyoruz, ve hatta bir çoğunun önleyici koruyucu özelliği olmadığı gibi, bit tedavisinde de artık etkili olmadıklarını yaşayarak görüyoruz. Çünkü bitler de artık bu ürünlere karşı direnç gösteriyorlar. 

 

BİTLENME NASIL ANLAŞILIR ?

Bit enfeksiyonundan şüphelendiğinizde, eczaneden bit şampuanı ya da spreyi almadan önce, çocuğunuzun saçlarını yıkayın ya da ıslatın ve ince saç tarağı kullanarak saç derisini dikkatli bir şekilde tarayarak analiz edin. Bit enfeksiyonu olup olmadığını teşhis etmenin yani anlamanın en iyi yolu, kafa derisinde tarama yolu ile canlı bit yuvasını gözlemlemektir yani canlı bitleri bulmaktır. Ancak bu zaman alabilir ve sizi uğraşıtırabilir.

Bit kafa derisine yakın durur ve de susam tohumu büyüklüğündedir. Bitler ışıktan uzak dururlar. Ayrıca, yeni bitlenmiş, bit bulaşmış bir çocuğun başında yaklaşık 10 adet canlı bit vardır, bu yüzden çocuğunuzun kafası da hemen bit ile dolmaz. Bu sebeple de ilk kontrolünüzde, biraz daha uzun zaman ayırmalısınız ve dikkatlice kontrol etmelisiniz. Bit ya da "sirke" denilen bit yumurtaları gördüğünüzde, hemen içerisinde zararlı kimyasal içermeyen, güvenli şampuan ve / veya losyon ile tedaviye başlamanız gerekmektedir.

Çocuğunuzun saçlarını tedavi etmeye başladıktan sonra, okulunu ve öğretmenlerini bilgilendirmeniz çok önemlidir. Böylece PEDİKAP gibi önleyici ürünler kullanarak bitlenmenin yayılmasını önleyebilirler ya da diğer çocuklarda da tedaviye daha hızlı başlanabilir. Çocuğunuzun okulunda diğer ebeveynlerin enfeksiyonun farkında olduğundan ve diğer kardeşlerini ve aile üyelerini kontrol ettiğinizden de emin olun lütfen. Çünkü bit hızlı bir şekilde bulaşabilir ve de yayılabilir.

 

Bununla birlikte, bitler kadar önemli bir konu da sirkelerdir. Çocuğunuzun saçlarında sirke olup olmadığının farkında olmanız faydalı olabilir, çünkü sirkeler devam eden veya gelecek bir bitlenmenin işaretidir. Bitlerden arındırmak yeterli olmayabilir. Çünkü sirkeler de sonrasında bit olacaktır. Bu sebeple bir tedavi uygulandığında 7-10 gün sonra tekrarı hem kesinlik sağlayacaktır hem de önleyici olacaktır. 

 

Bir diğer dikkkat edilecek konu da biti, kepek ve saç kirinden ayırt etmek gerekir.

 

Öncelikle, bit yumurtaları ve sirkeleri ovaldir ve saç şaftı boyunca belli bir açıyla bağlanırlar. Canlı bit yumurtası, kafa derisinin yakınında bulunur ve kulaklar arkasında ve ense çevresinde bulunur. (Kafa derisinin uzağında bit yumurtaları buluyorsanız, muhtemelen yaşlanmış veya zaten taramış olduğunuz bitler olabilir, bu nedenle aktif - yeni bir bitlenme bulgusu olmayabilir.) Yumurta ve sirkeler de saç teline yapışırlar ve kolayca saç telinden çıkartılamazlar. Parmaklarınızla saçtan birini çekmeye çalışırsanız, parmaklarınız hareket etmez; sadece tırnaklarınız ile zorlarsanız hareket eder. Sirke olduğunu düşündüğünüz şeyi kolayca kaldırabiliyorsanız, o gerçekten de bir sirke değildir.

Bilinmesi gereken bir diğer önemli gerçek, bitlerin çok kolay dağılmaması ve kafa derisi üzerinde olmadıklarında uzun süre hayatta kalamamalarıdır. Bit sadece tarama yaparak hareket eder. Genellikle bitler bireyler arasında yalnızca kafa-kafa veya omuz-omuz teması ile yayılırlar. Benzer şekilde, bitler ve yumurtaları taraklar, fırçalar, şapkalar, çarşaflar veya yastık kılıfları yoluyla yayılabilir.

Bit enfeksiyonunu keşfettiğiniz gün, çocuklarınızın o gün kullandığı giysileri, yastık kılıfını ve yatak örtülerini sıcak su ile yıkamalısınız. Peluş hayvanlarını birkaç günlüğüne kapalı plastik bir torbaya koymanız gerekir; böylece mevcut bitler kan ve hava almadıkları için birkaç gün içerisinde ölmüş olacaklardır.

Neden PEDIKAP, bit enfeksiyonunu tedavi etmekte ve bitlenmeye karşı korunmada en güvenli yoldur?

 

Bilinmesi gereken en önemli konulardan biri de, bit tedavilerinin zararsız olmadığıdır. Bunlar, doğrudan çocuğunuzun kafasına koyduğunuz ve bir süre orada emilimi için bıraktığınız ürünlerdir. Popüler ürünlerin çoğu böcek ilaçlarından imal edilmiş olup, tüketicilerin genellikle derisine girmemesi önerilmektedir. Kısmen bu böcek ilacı ciddi yan etkilere neden olabilir - diğer konuların yanı sıra, rahatsız edici solunum ve deri enfeksiyonlarına da neden olabilir. Öyleyse neden zararlı olmayan aktif maddelerle formüle edilmiş tedaviler yerine, böcek ilaçları ile çocuklarımızı tedavi edelim, değil mi ?

PEDIKAP, %96'sı siklometikon ve %4'ü Dimetikon içerdiğinden, çocukların kullanmasında zararlı olmayan bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Pedikap dimeticone %4 sıvı jel, çocukların saçlarına uygulamak için çok kolaydır. İlk uygulamanın ardından tüm bitlerin çocuklardan ve diğer aile bireylerinden uzaklaştığını görebilirsiniz. İlk uygulamanın ardından gözle görülür bir şekilde bit yumurtlarının çoğunun öldüğünü gözlemlersiniz. 6  - 12 gün sonra, ikinci uygulamadan sonra, tüm bitler tamamen yok olacaktır.

 

Dimetikon, cildi veya saçları yağlamak veya dengelemek için sıklıkla kozmetikte kullanılan silikon bazlı bir polimerdir. Araştırmacılar tarafından, bit tedavisinde güvenli bir yöntem olarak sunulur. Amerika sağlık örgütü, FDA, Dimethicone kullanımını “güvenli” olarak nitelendirmiş ve listelemiştir.

 

PEDIKAP sprey ve şampuan uygulandığında, siklometikon buharlaşır ve geride kalan dimetikon, bitin nefes aldığı gözenekleri bloklayarak bitin nefessiz kalmasını sağlayarak ve bitlerin ölmesine sebep olur. Bu ölüm fiziksel bir ölüm olduğu için de bitler zamanla direnç gösteremezler. 

 

Dimetichone :  

Dimetichone saç biti tedavisi için geliştirilmiş ve bilimsel çalışmalarla baş biti tedavisinde günümüzde en etkili olarak kabul edilen bir maddedir. 

%4 oranında kullanılmak koşuluyla parazitin kendisi, yavruları (yavşak) ve yumurtaları (sirke) % 100 ihtimalle ölür. Bir defa kullanımında bile başarısı % 100 civarıdır.

PEDİKAP SET İÇERİĞİ

SPREY

Sprey ; 100 ml’dir. Etken madde olarak %4 dimetikon, ve bu etken maddenin etkili olabilmesi için %96 siklometikon içerir. Her yaş gurubunda ve her iki cinsiyette de güvenle kullanılabilir. Parazitin nefes borusunu tıkayarak etkili olduğu için parazit zamanla ürünü etkisiz hale getiremez yani ürüne direnç gelişmesi söz konusu değildir. Saçın uzun veya kısa olması başarıyı etkilemez.

ŞAMPUAN

Şampuan ; uygulaması kolay, göz yakmayan, paraben gibi zararlı kimyasal maddeler içermeyen, saçta kayganlık sağlayarak kırılmayı engelleyen ve ölü bit ile yumurtalarının kolaylıkla temizlenmesini sağlayan bir içerikle üretilmiştir. Bit tedavisi dışındaki zamanlarda da saç temizlik amacıyla rahatlıkla kullanılabilir. 1-2 haftada bir kez kullanılması ile bir yıl boyunca yeniden bit oluşumunu engeller.

BİT TARAĞI

Bit tarağı; bit, sirkelerin (bit yumurtaları) saçtan kolaylıkla temizlenmesini sağlayacak kadar sık dişli bir taraktır. Tarağın diş yapısı sirkeleri temizlerken daha az saç kırığına neden olacak şekilde dizayn edilmiştir. Çelik taraklar gibi kafa derisinde yaralanmaya sebep olmaz.

PEDİKAP SET KULLANIMI

Ürünün doğru şekilde uygulanması %100´e yakın başarılı bir tedavi sağlar. Bunun için önerilen şekilde kullanmaya özen gösteriniz. Uygulama: öncelikle spreyin uygulanması, şampuanla saçın yıkanması ve ölen bitlerin saçlardan uzaklaştırması olarak üç aşamadan oluşur.

Sprey uygulaması

Sıradan şampuanla yıkanmadan sonra saçı kurutun. Pedikap spreyi kuru saça uygulayın. Spreyi özellikle saç diplerine olmak üzere tüm saçı ıslatacak kadar püskürtün. Tüm kafa derisi ve saçın ıslak olduğundan emin olana kadar püskürtmeye devam edin. Kulak arkaları ve ense bölgesi en sık gözden kaçan alanlardır, net bir şekilde bit veya sirke göremeseniz de bu bölgeleri de dikkatle ıslatın. Tüm saçın ve kafa derisinin ıslandığından emin olmalısınız. 15 dakika sonra pedikap set içeriğindeki şampuanla yıkayın, yıkamayıp spreyin daha uzun süre kalmasının hatta akşam uygulanıp sabaha kadar kafada kalmasının hiçbir sakıncası yoktur ancak sürenin 15 dakikadan daha kısa tutulması bitlerin boğulması için yeterli olmayabilir.

Şampuanla Yıkama

Şampuanla özellikle saç diplerini daha dikkatli olmak üzere yıkayın. Yıkama işlemi bittikten sonra bol ılık suyla durulayın, saçın ıslaklığını havlu ile alın ve tam kurumadan ölmüş olan bit ve yumurtalarını saçlardan uzaklaştırın. Sonraki dönemde sadece şampuanın 1-2 haftada bir uygulanması tekrar bit oluşmasını engelleyecektir.

Saçı temizleme

Bit yumurtalarını saça bırakırken tükürük gibi yapışkan bir salgıyla saçın dibine yapıştırır bu sebeple yumurtalar yapışık olduğundan normal yıkamayla uzaklaştırılamaz. Yıkama sonrası bit ve yumurtalarının ince dişli tarakla temizlenmesi gerekir. Fiziki temizlik işlemini kusursuz yapmak yani geride yumurta bırakmamak için şunlara dikkat etmelisiniz. Her kısmı temizlediğinizden emin olmak için öncelikle saçı 6-8 tutam olacak şekilde ayırın ve küçük tokalarla tutturun. Her tutamı temizlemelisiniz. Temizleme işlemine kafa derisine en yakın noktadan başlayıp tarak saçın ucuna gelinceye kadar sürdürün. Her defasında tarağı ya silin yada ılık sudan geçirin. Bitin yaşam evrelerinin farklı olması sebebiyle 1 hafta sonra dikkatlice kontrol edin geride kalmış olabilecek sirkeler varsa yeniden uygulayın.

SET ÜRÜN GÜVENİLİRLİĞİ

Çocuklarda da kullanıldığı için ürün güvenilirliği, üretim tesisi standart belgeleri ve aktif maddelerin yan etkilerinin olup olmadığı daha çok önem arz etmektedir. Pedikap set GMP (Good Manufacturing Practices /İyi Üretim Uygulamaları) belgesi olan tesislerde Hair Pharma titizliği ve bilgi birikimi ışığında üretilmektedir. İçeriğindeki aktif maddeler dimetikon ve siklometikon % 100 güvenli olduğunu kanıtlayan yüzlerce bilimsel çalışma yapılmıştır.

İstenmeyen etkileri: Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

Eğer hamile ya da emziren bir anne iseniz, bit sorunu ile karşılaştığınızda öncelikle doktorunuza başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Bit şampuanı ya da spreyi kullanmamanızı, sadece saç kremi ile bit tarağı kullanarak temizleme işlemi yapmanızı tavsiye ediyoruz. 

Fırsat Ürünleri