Pruzon Pomad
Pruzon Pomad

Pruzon Pomad (00241H)

İndirim Oranı : %11 İndirim
Fiyat : $8.69(KDV Dahil)
İndirimli : $7.70(KDV Dahil)
Pruzon Etiket

(Bu ürünü Eczanelerden ve sitemizden satın alabilirsiniz.)  

PRUZON POMAD (40gr) 

Tüm kaşıntı problemleri için kullanabileceğiniz Pruzon Pomad, bitkisel olup, özellikle de makat kaşıntısı (anal kaşıntılar), genital kaşıntılar, pişik ve böcek sokması problemlerinde dermatologlar tarafından kullanılması tavsiye edilen bir kremdir.

 

(Türkiye içi siparişlerin kargo bedeli “50 TL ve üzeri alışverişlerde” ücretsizdir.)

WhatsApp : +90 533 508 82 33PRUZON POMAD (40gr)

 

Kortizonun yan etkilerini yaşamak istemeyen, kaşıntı şikayeti yaşayan insanlar için bitkisel kortizon içeriği ile çözüm sunmaktadır. Böylece kortizonun yan etkileri de yaşanmaz. Özellikle, pruritus ani (anal kaşıntılar), genital kaşıntılar, pişik ve böcek sokması gibi bir çok farklı rahatsızlık için geliştirilmiş bir formüle sahiptir.  Koruyucu tabaka yapması sayesinde de kaşıntının tekrarı ihtimalini azaltır. 

 

 

PRUZON POMAD 40gr İÇERİĞİ

 

o   İçeriğinde etkinliği kanıtlanmış bilimsel ürünlerle birlikte, üzerinde birçok bilimsel araştırma yapılıp sonuçları ortaya konmuş kanıtlanmış bitkisel özütlerde vardır.

o       Kalamin % 4; mikrop öldürücü etkisi vardır ve koruyucu tabaka oluşturur.

o     TTO (Tea Tree Oil, melaleuca alternifolia, çay ağacı yağı) %1 ; Mantar ve mikrop öldürücü etkilerileri olan bu yağ aynı zamanda doku iyileştirici özelliğe de sahiptir.

o       Çinko oksit %5 ; Cilt iyileşme hızını artırır.

o    Glycyrrhiza glabre (Meyan kökü) özütü % 1 ; Bitkisel kortizon olarak bilinen fitosteroiddir, kortizonun kullanıldığı her alanda kullanılabilir ve kortizon gibi yan etki oluşturmaz.

o      Taşıyıcı dolgu maddesi olarak vazelin, cilt rahatlatıcı lanolin kullanılmıştır.

 

PRUZON POMAD ÖNERİLEN DURUMLAR

o        Tüm kaşıntılı olgular

o        Mayasıl (makat kaşıntısı)

o        Böcek sokmaları

o        Pişik

o        Egzamalar

o        Seboreik dermatit

 

PRUZON ETKİLERİ

o        Meyan kökü özütü sayesinde ödem gidericidir,

o        Kalamin ile yara iyileşmesi ve cildi rahatlatıcı etkiye sahiptir,

o     Çinko oksit etken maddesi içermesi nedeniyle, cilt yatıştırıcı ve cilt koruyucu bariyer oluşturması özelliklerine sahiptir,

o      TTO (Çay Ağacı Yağı)’nun bakteri ve mantarlar üzerinde etkili olduğu yönünde çok sayıda bilimsel çalışma mevcuttur. Bu yağ bakteri ve mantarları kullanıldığı bölgede öldürür.

 

 

YAN ETKİSİ

İçeriğindeki maddelere karşı seyrek görülen alerjik reaksiyon dışında yan etkiye rastlanmamıştır. Pruzon kaşıntı tedavisinde kullanılan kortizonlar gibi yan etkiye neden olmaz, kortizon kullanımının kısa sürede kesilmesi gerekirken pruzon merhem uzun süre güvenle kullanılabilir.

 

KULLANIM ŞEKLİ

Sorun olan deri bölgesine ince bir tabaka sürülmesi yeterlidir. Günde 2 defa kullanılır. 2-3 günde rahatlama sağlanacaktır ancak 1 hafta boyunca günde tek doz kullanmak sorunun tekrar oluşmasını engeller. Yine sorunun tekrarlamaması için sebebin bulunup ortadan kaldırılması gerekir.


 

 

Pruzon İçeriğinde Yer Alan Maddeler Nelerdir?
Etken maddelerini ve faydalarını ise daha detaylı anlatacak olursak,

 

Çay Ağacı Yağı TTO (Tea Tree Oil) 

Pruzon içeriğinde yer alan çay ağacı yağının anti-mikotik yani mantar öldürücü özelliği bulunmaktadır. Aynı şekilde Antibakteriyel özelliği ile mikrop öldürücü olup, son olarak Antienflamatuar özelliği ile şişlik, yani ödem giderici etkisi bulunmaktadır.

Meyan Kökü (Bitkisel Kortizon) 

Kaşıntı kremi olarak üretilen ürünlerin %99 gibi büyük bir bölümünde etken madde kortizon olmaktadır. Bu kortizonların da maalesef uzun süreli kullanımlarda birçok yan etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle Pruzon Pomad klasik kortizon yerine bitkisel kortizon olarak kabul edilen ve tanımlanan Meyan Kökü içerir. Üstelik de, kortizon ile aynı etkiyi göstermesine rağmen de yan etkisi olmayan bir içeriktir.

 

Kalamin 

Bir diğer etkili madde ise kalamin olup, çinko oksit ve demir oksitin karıştırılması ile elde edilen bir maddedir. Antimikotik olarak mantar öldürücü özelliğe sahiptir. Aynı zamanda ise ciltte koruyucu tabaka oluşturarak yeniden kaşıntı sorunu  yaşamanızı önlemektedir.

 

Çinko Oksit 

Antibakteriyel (bakteri öldürücü) etkisi ile birlikte ciltte koruyucu bir tabaka sağlar. Özellikle de bebeklerde görülen pişik problemine karşı kesinlikle önemli bir maddedir. Bebeğin cildine temas eden idrar ve dışkının zarar vermesini önlemektedir.

 

Tüm Kaşıntı Problemlerinde Güvenle Kullanabilirsiniz
En önemli etkisi kaşıntı giderici ve cilt onarıcı olup, kafa derisi dışında tüm kaşıntı problemleri için kullanabilirsiniz. Çünkü kafa kaşıntılarında daha çok losyon ve şampuanlar kullanılmaktadır. Özellikle anal ve genital bölge kaşıntı şikayetlerinde kullanılır. Kullandığınız anda kaşıntıya neden olan sorunları ortadan kaldırır.

 

Mayasıl (Anal Dermatit) Tedavisinde Pruzon Kullanımı Türkçe karşılığı mayasıl olup, tıp dilinde anal dermatit olarak adlandırılan hastalığın tedavisinde ve de şikayetlerinin giderilmesinde de Pruzon Pomad kullanımı tavsiye edilir. Makatta kaşıntının en önemli sebeplerinden biri olan mayasıl dar kıyafetler giymek, aşırı ya da tam tersi yetersiz temizlik tutkusu ile makat bölgesini tahriş etmek sonucu, ya da çeşitli gıdaların neden olduğu bir sorundur. Pruzon ilk olarak cildi onararak sonrasında koruyucu bariyer oluşturarak şikayetlerin yeniden oluşmasını önlemektedir.

 

Egzama Şikayetlerinde Pruzon Kullanımı

Egzama deri hastalıkları arasında en sık görülenidir, egzamanın görüldüğü yere göre sebebi değişmekle birlikte akla daha çok alerji gelmektedir. Alerjik reaksiyonlar dışında atopik dermatit, yağlı egzama, anal dermatit gibi alerji dışı egzama türleri de vardır. Egzama en sık vücudun çok yağ ve ter salgısı olan yerleri olan burun kenarları, makat bölgesi, kulak arkası ve içi, saçlı deri, kadınlarda memelerin altı ve koltuk altları gibi alanlarda görülür. Egzama tedavisinde öncelikle sebep bulunmaya çalışılır ve ek olarak pomad (merhem) formunda ürünler kullanılır. Saçlı derideki egzama tedavisi merhemden çok şampuan ve solüsyonlarla yapılır.

 

 

 

Benzer Ürünler
Fırsat Ürünleri