SADBE %0,1 (Saçkıran Tedavisi)
SADBE %0,1 (Saçkıran Tedavisi)

SADBE %0,1 (Saçkıran Tedavisi) (00143H)

İndirim Oranı : %19 İndirim
Fiyat : $20.44(KDV Dahil)
İndirimli : $16.61(KDV Dahil)
Sadbe Etiket

PLEASE CLICK HERE, FOR MORE INFORMATION IN ENGLISH.  

WhatsApp : +90 533 508 82 33 

(Bu ürünü Türkiye'deki tüm eczanelerde de bulabilirsiniz.)  

SADBE (%0,1) 

Saçkıran tedavisi için kullanabileceğiniz en etkili bilimsel madde SADBE olup, saç sorununu kökünden tedavi etmeye yönelik bir üründür.

 

SADBE (%0,1)

Sadbe aktif maddesi “saçkıran” hastalığının tedavisinde mucize sonuçlar vermektedir. Saçkıran hastalığı, kısa sürede saç kaybına neden olması sebebiyle kişide ciddi oranda sosyal strese sebep olabilmektedir. Saçkıran (alopecia areata) tedavisinde birçok uygulama vardır (sarımsak sürmek, kortizonlu ilaçlar kullanmak, kortizon enjeksiyonu yaptırmak, immunoterapi gibi).

Saçkıran tedavisinde kullanılan en etkili maddelerden biri DPCP (difensipron- Di Phen Ci Prin), diğeri ise Squarik Asit Di Butil Ester (S.A.D.B.E)’dir. Dünyada saçkıran tedavisinde en çok kullanılan yöntemlerdendir. Bilimsel olarak, saçkıran ilaçlarında hastalığın sebebine yönelik olarak  bu iki etki madde kullanılır. Bu maddeler, DPCP (difensipron) ve SADBE´dir.

Hair Pharma, SADBE’yi roll-on şeklinde hazır preparat olarak üretip satışa sunmuştur.

SADBE İÇERİĞİNDEKİ MADDELER VE ETKİLERİ

Squarik Asit Di Butil Ester (SADBE) %0,1

Saçkıran hastalığının sebebi vücudun kendi dokusuna karşı oluşturduğu bağışıklık sisteminin reaksiyonudur. Bu reaksiyon, saç köküne zarar vererek, saçkırana neden olur. Sadbe kullanımı, immunoterapi (bağışıklık sistemi terapisi) etkisiyle köke zarar veren bu maddelerin saç köküne vereceği zararı engeller.

Capsaicin % 0.075

Uygulandığı bölgede deri irritasyonu ve buna bağlı olarak bölgesel kanlanma artışını sağlar. Bu etkileri sarımsak uygulaması etkisiyle aynı etkidir.

Gliserin

Uygulanan aktif maddelerin buharlaşmasını engelleyerek, kullanılan alanda daha uzun süre etki etmesini sağlar.

SADBE KULLANIMININ ÖNERİLDİĞİ  DURUMLAR

o        Saçkıran

o        Sakalkıran

o        Kaşkıran rahatsızlıklarında kullanılır.

SADBE pahalı bir etken maddesidir. Saç derisindeki tüm saçların döküldüğü alopecia totalis ve vücuttaki tüm kılların döküldüğü alopecia universalis’ durumlarında kullanımı çok pratik değildir.

 

SADBE YAN ETKİLERİ

Belirlenmiş bir yan etkisi yoktur, nadir olarak alerjik etki yapabilir. Ciltte olabilecek tahriş durumu, bir alerji bulgusu değildir ve sadbenin kullanımı bırakılmamalıdır.

KULLANIM ŞEKLİ

Roll-on olarak hazırlanan ürün, saç dökülme alanı ıslanıncaya kadar uygulanır, günde 2-3 defa uygulanmalıdır. Deride tahriş durumu yarattığı takdirde, kullanım sıklığı azaltılmalı daha sonra tekrar artırılmalıdır. Kullanım sırasında, yeterli ıslaklık sağlanamıyorsa şişe ters çevrilmeli, o şekilde sürülmelidir.

Saçkıran olan bölgede iyileşme elde edilinceye kadar kullanılmalıdır. Saçın yaşam döngüsünün 2-4 ay olduğu bilinmektedir, dolayısıyla etki elde etmek için 3-4 ay devamlı kullanılmalıdır.

Sadbe tedavisi 4 aylık kullanım sonucunda etki etmiyor ise, (ki tedaviye cevap vermeme ihtimali %5 civarıdır), bu durumda Sadbe uygulaması sonlandırılmalıdır. Kullanım süresi çerçevesinde, olumlu iyileşme varsa tedaviye devam edilmelidir. Genellikle 4-6 ay içerisinde, beklenen olumlu sonuç elde edilir.

 

 
Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
Fırsat Ürünleri