Seboderm Cleaner Şampuan 300 ml
Seboderm Cleaner Şampuan 300 ml

Seboderm Cleaner Şampuan 300 ml (00112H)

İndirim Oranı : %11 İndirim
Fiyat : $9.79(KDV Dahil)
İndirimli : $8.69(KDV Dahil)
Seboderm Etiket

PLEASE CLICK HERE, FOR ENGLISH.  

 

 

 

(Türkiye içi siparişlerin kargo bedeli “50 TL ve üzeri alışverişlerde” ücretsizdir.)  

(Bu ürünü Türkiye'deki tüm eczanelerde de bulabilirsiniz.)  

SEBODERM CLEANER SAMPUAN (300 ml)

Seboreik Dermatit ve kepek probleminiz için Climbazol ile geliştirilen Seboderm Şampuanı kullanabilirsiniz.

SEBODERM CLEANER SAMPUAN (300 ml)

Saçlarda oluşan aşırı kepek (Seboreik Dermatit) sorununa karşı geliştirilen Seboderm Cleaner Şampuan, %1 oranında Climbazole ile geliştirildi. Erkek ve kadınlarda güvenle kullanabilirsiniz.

Kepek ve yağlı egzama (seboreik dermatit) saçlı deride görülen en sık 2 sorundur. Saçlarda hafif düzeyde görülen kepeklenme genellikle sıradan kepek şampuanlarıyla düzelir ancak yoğun kepeklenme olması ya da kepeğe sebep olan nedenin yağlı egzama olması durumunda sıradan kepek şampuanları yeterli olmamaktadır. İçeriğinde saçlı derideki mantarı da öldüren etken madde içeren şampuan kullanılmalıdır. Aşırı kepeklenme sorunu olan kişilerin kafa derisinde %60 oranında mantar (malessezia furfur) görülmektedir. Kepeğin sebebi mantar ise, bu mantar tedavi edilip yok edilmedikçe kepek düzelmez, kısmen sorun azalsa da yeniden ortaya çıkar.

Seboreik dermatit (yağlı egzama) saçlı derinin bir tür egzamasıdır. Saçlı derideki egzamaya aşırı yağlanma da eşlik eder. Yağlı egzama rahatsızlığının bilinen en sık sebebi mantarlardır. Ancak vakaların %40’ın da net bir sebep bulunamaz. Seboreik dermatit için önerilecek şampuan hem mantarı yok etmeli hem de ölü derinin uzaklaşmasını sağlayan zink prition adli etken madde de içermelidir. Yağlı egzama saçın değil, saçlı derinin hastalığıdır. Doğru şekilde tedavi edilmezse saç dökülmesine sebep olabilir.

SEBODERM ŞAMPUAN

Yoğun kepek ve yağlı egzama sorunlarının çözümünde önerilen kullanım sekli, günlük şampuan gibi kullanılabilecek içeriğe sahip bir şampuandır. Climbazol adli etken maddeyi içeren ve Türkiye’de üretilen bir şampuandır. Diğer yağlı egzama şampuanlarının tersine haftada 2 den fazla kullanımı sakıncalı  değildir. Günlük düzenli kullanımında sakınca yoktur.

SEBODERM ŞAMPUAN İÇERİĞİ VE ETKİLERİ

Climbazol ; % 1 oranında içermektedir, mantar öldürücü (antifungal) etkiye sahiptir, mantarı yok ederek yağlı egzama bulgularını ve kepeği önler.

Zinc pyrithione (Çinko pirition) ; bas derisindeki ölü tabakayı eriterek uzaklaştırır ve kepeği yok eder.

Carbopol Aqua SF1 ; Zinc pyritone maddesini taşır ve dengeli dağılmasını sağlar

Sodyumcoco ampho acetat ; Temizleyici aktif maddesidir.

Coco amido propyl betain ; Köpük dengeleyicidir.

Synercid Asian fusion ; sarımsak ekstraktı

Alpha flor buddleja ao ; Ciltte rahatlama sağlar, kaşıntıyı önler ve ciltteki hasarı onarır.

Provitamin B5 ; Saçlarda kalite artışı sağlar, cildi besler

Pentavitin; Nemlendirici etkisi vardır, derinin kurumasından kaynaklanan yağ salgısının artmasını engeller

Polyqurtinium 10 ; Tarama kolaylığı sağlar, yumuşatıcıdır

Biotin ; B7 vitaminidir kalite artışı sağlayarak saç kırıklarını önler.

SEBODERM KULLANIM ALANLARI

Seboderm su durumlarda kullanılabilir: Seboreik dermatit (yağlı egzama), yoğun kepek sorunu, kafada kaşıntı sorunu, kafa derisinde kızarıklık ve hassas cilt yapısına bağlı kızarıklık, tahriş durumlarında.

YAN ETKİLERİ

Tespit edilmiş herhangi bir yan etkisi yoktur. İçeriğindeki maddelerin herhangi bir tanesine karşı vücutta alerjik reaksiyon olabilir. Alerji olması durumunda kullanımına son verilmelidir. Gözlerde yanma olması yan etki değildir ve bol suyla yıkamak yeterlidir.

 

KULLANIM ŞEKLİ

Avuç içinize aldığınız yeterli miktardaki seboderm şampuanı saçınıza uygulayıp iyice köpürttükten sonra 4-5 dakika boyunca saçınızda bekletip durulayınız. Bir uygulamada bir kez kullanılması yeterlidir. Ancak saçlarda yağlanmanın yoğun olduğu dönemlerde 2 defa kullanılmasında sakınca yoktur.

Doktorunuz tarafından farklı bir öneride bulunulmadıysa şikayetin yoğunluğuna göre haftada 2-3 defa kullanılması yeterlidir. Seboderm şampuan içeriği günlük kullanıma uygun olarak hazırlandığı için günlük kullanılabilir. Seboderm şampuandan sonra ayrıca şampuan kullanmaya gerek yoktur. Durulamadan sonra isteğe bağlı olarak saç kremi kullanılabilir.

 


Benzer Ürünler
Fırsat Ürünleri