Moos Yosun & Çay Ağacı Özlü Cilt Temizleyici Likid (00212M)

Marka : MOOS
Fiyat : $9.68(KDV Dahil)

(Bu ürünü Türkiye'deki tüm eczanelerde de bulabilirsiniz.)  

MOOS YOSUN&ÇAY AĞACI ÖZLÜ CİLT TEMİZLEYİCİ LİKİD (200 ml)

 

Moos Cilt temizliyicisi Atlantik okyanusundan çıkarılan doğal yosun özü, Avustralya'da yetişen çay ağacı yağı ve hexamidine diisethionate ile zenginleştirilmiştir. Vücudun genel temizliğinde kullanılır, bakterilere ve fungal enfeksiyonlara karşı  cildi korur.  

 

MOOS YOSUN & ÇAY AĞACI ÖZLÜ CILT TEMIZLEYICI LIKID (200 ml)

 

Formülünde Atlantik okyanusunun kuzey bölgesinde çıkarılan doğal yosun özü, Avustralya'da yetişen çay ağacı yağı (tea tree oil) ve hexamidine diisethionate vardır. Vücudun genel temizliğinde, deniz ve havuzlarda oluşacak olumsuzluklardan cildin korunmasında hijyeni sağlar.

Ürünün pH cilde uyumlu olup 5.5'tir. Tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Boya ve paraben içermez.

 

YOSUN

Deniz bitkilerinin cilde mucizevi etkileri vardır. Cilt için oldukça besleyici olmalarının yanı sıra nemlendirici, canlandırıcı etkilere de sahip olan fevkalade bir bitkidir.

Yosun epidermisi içerisinde mineraller, vitaminler, esansiyel yağ asitleri ve güçlü antioksidan ihtiva eder. Bu etken maddeleri özellikle cildin kolajen ve elastik yapısını korumak için çok gereklidir. Yosun hücresel yaşlanmayı engeller, mineraller ve içerisindeki yararlı yağlar olan omega 3,6,9 ve steroller sayesinde hücre yenilenmesini sağlar. Cilt kolajen yapısı desteklenerek, cilt sarkmalarını engeller. Bu olağanüstü sıkılaştırıcı etkisi ile doğum sonrası yaşanan cilt sarkmaları için de önerilir.

Yosunlar cilt yüzeyi tarafından kolayca emilir, bu da cilt epidermisinin çeşitli katmanlara etki etmesini sağlar ve minerallerin her katmana nüfuz etmesini hızlandırır. Ayrıca yosunlar içinde suyu muhafaza ederler, tam bir cilt su deposu  işlevi görürler. Bu özellikleri ile cildi derinlemesine nemlendirir.

Yosun cildimiz için çok değerli bir bitkidir. Cildimiz için çok önemli bir besin kaynağıdır. Yaşlanmaya kafa tutan güçlü bitkilerdendir. Özellikle kuru ciltler için mucizevi bir nemlendirici kaynağıdır.

 

ÇAY AĞACI YAĞI

Çay ağacı yağı yara ve enfeksiyon tedavisinde en çok tercih edilen tropikal antiseptik haline gelmiştir.  Bu güçlü ağaç yağının antibiyotiklere direnen en inatçı “Staphylococcus Aureus” bakterisi (hastane mikrobu olarak da geçer) ile mücadele ettiği tespit edilmiştir.

Antiseptik, anti bakteriyel ve antifungal özelliği ile küçük yaralar, enfeksiyonlar ve mantar oluşumlarını önlemek amaçlı kullanılan doğal yöntemlerden biri haline gelmiştir.

“Tedavi dozunda” çay ağacı yağı extratı içeren krem, şampuan ve sabunların  faydaları oldukça fazladır. Deri ve saç bakımı alanlarında kullanımı çok yaygındır. Özellikle ergen dönemlerinde oluşan sivilce, siyah nokta tedavisinde, mantar enfeksiyonları, cilt kesikleri ve yanıkları, kepek, egzama, saç derisi hastalıklarında ile uçuk gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.

Bağışıklık sistemini güçlendirmede son derece etkili olan çay ağacı yağı haricen kullanılır. Çay ağacı yağı ağız yoluyla kullanılmaz, çok yüksek toksik etkisi bulunmaktadır. Deri ve saç derisi hastalıkların önlenmesinde ayrıca kür olarak haricen kullanılır.

 

KULLANIM ŞEKLİ

Cildi ılık su ile nemlendirilir. Ürün avuç içine pompalanıp köpürtülür. Dairesel hareketlerle sorunlu bölgelere masaj yaparak uygulanır. Bir müddet beklenip bol ılık su ile durulanır. Günde iki kez (sabah-akşam) veya doktorunuzun tavsiye edeceği sıklıkta kullanınız. Havuza girmeden ve çıktıktan sonra uygulanması da tavsiye edilir. Gözlerle temastan kaçınınız. Haricen kullanılır. Beklenmeyen durumlarda doktorunuza başvurunuz. Küçük çocuklardan uzak tutunuz.


Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
Fırsat Ürünleri