Yosun İyotlu Borax Sabunu
Yosun İyotlu Borax Sabunu
Moos Yosun İyotlu Borax Sabunu

Moos Yosun İyotlu Borax Sabunu (00223M)

Marka : MOOS
İndirim Oranı : %27 İndirim
Fiyat : $7.00(KDV Dahil)
İndirimli : $5.11(KDV Dahil)

(Bu ürünü Türkiye'deki tüm eczanelerde de bulabilirsiniz.)  

MOOS YOSUN İYOTLU SABUN (100 gr) 

Atlantik Okyanusu’nun kuzey bölgelerinden çıkarılan doğal yosun özü ve en güçlü dezenfektanlardan biri olan borax maddesinden oluşur. Genel cilt temizliğinde kullanılır. 

  

MOOS YOSUN İYOTLU BORAX SABUN (100 gr)

 

İçeriğinde Atlantik Okyanusu’nun kuzey bölgelerinden çıkarılan doğal yosun özü ile yosun ve borax bulunur. Genel cilt temizliğinde kullanılır. Özellikle deniz, havuz mevsimlerinde cilt hijyeni sağlar. Bulaşma riski olan zararlı bakteri ve enfeksiyonların yayılmasına karşı önerilebilir. Hayvansal yağ ve boya içermez. Alerjik cilt tipleri için uygundur.

 

 

YOSUN

 

Deniz bitkilerinin cilde mucizevi etkileri vardır. Cilt için oldukça besleyici olmalarının yanı sıra nemlendirici, canlandırıcı etkilere de sahip olan fevkalade bir bitkidir.

Yosun içerisinde mineraller, vitaminler, esansiyel yağ asitleri ve güçlü antioksidan ihtiva eder. Bu etken maddeleri özellikle cildin kolajen ve elastik yapısını korumak için çok gereklidir. Yosun hücresel yaşlanmayı engeller, mineraller ve içerisindeki yararlı yağlar olan omega 3,6,9 ve steroller sayesinde hücre yenilenmesini sağlar. Cilt kolajen yapısı desteklenerek, cilt sarkmalarını engeller. Bu olağanüstü sıkılaştırıcı etkisi ile doğum sonrası yaşanan cilt sarkmaları için de önerilir.

Yosunlar cilt yüzeyi tarafından kolayca emilir, bu da cilt epidermisinin çeşitli katmanlara etki etmesini sağlar ve minerallerin her katmana nüfuz etmesini hızlandırır. Ayrıca yosunlar içinde suyu muhafaza ederler, tam bir cilt su deposu  işlevi görürler. Bu özellikleri ile cildi derinlemesine nemlendirir.

 

Yosun cildimiz için çok değerli bir bitkidir. Cildimiz için çok önemli bir besin kaynağıdır. Yaşlanmaya kafa tutan güçlü bitkilerdendir. Özellikle kuru ciltler için mucizevi bir nemlendirici kaynağıdır.

 

 

İYOT

 

İyot insan sağlığı için son derece önemli bir kaynaktır. Büyüme ve zihinsel gelişimi sağlayan iyot çok önemli bir besin kaynağıdır. Cilt sağlığı ve güzelliği için de kullanılan iyot kozmetik sektörde sıkça kullanılan bir etken maddedir.

Cilt elastiğini koruyan iyot cilt kırışıklarını önleme de önemli bir maddedir. İyot eksikliği cildin erken kırışmasına sebep olur. Özellikle deniz ürünleri tüketimi ile iyot eksiliği giderilirken sabun, şampuan, krem gibi ürünler ile cilde haricen uygulanabilir. Cilt yenilenmesini, cilt onarımını sağlayan iyot, cilt sarkmalarına ve kırışmaya karşı çok önemli bir maddedir. Cilde parlak görüntü kazandırır. Cildi besler ve cildin genç gözükmesini sağlar. 

 

BORAX

 

Doğal bir mineral olan boraks, kozmetik, atık , deterjan sektöründe doğal dezenfektan olarak kullanılır. İçeriğinde su, oksijen, sodyum ve bor bulunur.  Özellikle alerjisi olan, küçük çocukları olan ve bu sebepler ile evlerinde kimyasal içerikli deterjan kullanamayanlar için doğal ev temizleme ürünüdür.  Boraks  ismi “parlaklık” anlamına gelmektedir.  Boraks içeriğindeki mineraller ile çevre dostu bir temizleyici, dezenfektandır.

Ev temizliği yanında, halı temizliğinde, çamaşır yıkamada, bulaşık temizliğinde de kullanılır.

 

KULLANIM ŞEKLİ:

 

Günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere veya doktorun tavsiye ettiği sıklıkta kullanılır.   Sabunu köpürterek ve bir süre bekletip bol su ile durulanır. Haricen kullanılır. Beklenmeyen durumlarda doktorunuza başvurunuz. Küçük çocuklardan uzak tutunuz.

 


 

Benzer Ürünler
Fırsat Ürünleri